Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Kasparov v Brně a šachový byznys

Návštěva Garriho Kasparova v ČR korunovaná simultánkou na jihočeském zámku Hluboká 30. března 2008 vyvolala kromě zájmu i vlnu spekulací, za jakých podmínek by bylo možné vyzvat exmistra světa na partičku.

Vše nejspíše ví místní reklamní agentura z Hluboké nad Vltavou gpa s.r.o., ale asi to nebude příliš odlišné od pamětihodné simultánky Garriho Kasparova na VUT v Brně. Tehdá se za židličku u kulatého (tedy přesněji čtverhranného) stolu platilo okrouhlých 30,000Kč a zájemce neměl mít rating vyšší než 2000.

Na snímku dumá Kasparov nad partií s majitelem Bobycentra Danielem Šormem, se zájmem přihlíží ředitel Dopravních staveb Brno Vlastimil Chládek. Střípky zajímavostí a přehled výsledků brněnské simultánky naleznete v článku Jana Kalendovského v příloze.

Holt není taková akce pro každého a šachy se zcela výjimečně stávají tvrdým byznysem. "Místní šachová scéna si od jeho návštěvy slibuje zvýšení zájmu o celé odvětví...", referovaly svým typickým slovníkem Hospodářské noviny o předloňské návštěvě jiného exmistra světa Borise Spasského.

Pokud máte zájem o názory spoluorganizátora obou návštěv Pavla Matochy na problematiku "Šachy a byznys" a nečetli jste je koncem roku v Business Worldu, najdete jejich část na docela pozoruhodném serveru ScienceWorld.

Nekorunovaným králem šachového byznysu je ovšem bez diskuse Bessel Kok. Malou retrospektivu z pera šachu nakloněného novináře si můžete přečíst zde. Čeští obdivovatelé Bessela Koka pamatující ho jako vrcholného manažera nadnárodního konsorcia rozjíždějícího prvního českého mobilního operátora Eurotel budou možná překvapeni (pokud to samozřejmě už neví), že Bessel Kok zanechal výraznou stopu i bankovnictví, kde se z produktu jeho mládí, S.W.I.F.T. kódu, stal univerzální identifikační kód pro mezinárodní platební styk.

Nezapomeňte si přečíst vzpomínky na brněnskou simultánku v příloze od Jana Kalendovského, jemuž patří i dík za zaslání většiny zde uvedených odkazů.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 06.02.2008 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009