Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

VV JmŠS pokračuje mírně obměněn

Volby nového vedení byly hlavním bodem včerejší výroční konference Jihomoravského šachového svazu. V šachové kavárně Bobycentra přebudované z bývalého Casina chybí denní světlo, ale jinak jde o prostor na šachové poměry velmi luxusní.

15 delegátů z 21 oprávněných (chyběl 1 ze Znojemska, 2 z Břeclavska a tradičně všichni 3 z Blanenska) doplnilo dalších 11 hostů, z nichž drtivá většina vytrvala až do samotného závěru o půl desáté večerní. Šestice Vyškováků dokonce ani pak neměla schůzování dost a sesedla se okolo Miroslava Hurty k projednání závěrečného soustředění dorostenecké ligy - východ, které v dubnu přivítá právě Vyškov.

 

Pana Hurtu, druhého zleva, asi všichni poznají, napravo od něj benjamínek mezi zvolenými delegáty únorové Konference ŠSČR Jiří Srna, druhý zprava s listinou v ruce nový šéf Revizní komise JmŠS Stanislav Vémola a úplně vpravo zamyšlený předseda OŠS Vyškov Jiří Čupr

Pracovní předsednictvo ve složení (zleva) Josef Lahodný, Dosi Točev a David Ciprys

dalo hned v úvodu slovo jedinému členu VV ŠSČR na východ od Českomoravské vrchoviny Petru Buchníčkovi, který celkem pozitivně zhodnotil činnost republikového vedení. Zmínil se o nadcházejícím trojitém finále MČR v Havlíčkově Brodě, vysvětlil důvody neúčasti některých hráčů z české špičky a upozornil, že ne všechny informace o MČR v médiích (speciálně v Šachovém týdeníku) jsou zcela objektivní resp. úplné. Bohužel se delegáti nedozvěděli téměř nic o koncepci ŠSČR v populární oblasti členských příspěvků, což zřejmě bude překvapením až přímo na konferenci 23. února.

Výkladu Petra Buchníčka naslouchají nováčci VV JmŠS, zleva hospodář Bronislav Chmelíček a šéf rozhodčích Ladislav Palovský.

Volby následující po občerstvovací přestávce "vyhrál" jediný kandidující tým, jehož složení je popsáno v úvodu zprávy předsedy v předchozím článku. S úmyslem rozložit činnosti rovnoměrně na všechny členy VV se začalo přímo na schůzi - designovaný sekretář Petr Trávníček pilně zapisoval průběh jednání, hospodář Bronislav Chmelíček vyplácel cesťáky a předseda rozhodčích Ladislav Palovský musel dávat stanovisko k citlivému návrhu Jiřího Majera z Kuřimi na započítání kontumovaných partií do Ela.

Tento návrh vycházející z dosavadní naprosté beztrestnosti "vynechávačů" partií na turnajích (pokud si vezmete volno v práci a soupeř k partii bez omluvy nepřijde, nejraději byste ho roztrhli i s pořadatelem) narazil na citát z Handbooku FIDE: "Nehrané partie z důvodu kontumace nebo jakéhokoliv jiného se do Ela nepočítají". Závěr z bohaté diskuse zaznamenaný i v závěrečných usneseních praví, že Konference JmŠS doporučuje VV ŠSČR se tímto nešvarem zabývat, přičemž zápočet do Ela by mohl být jednou z cest, která je účinná, rychlá a jednoduchá (rozhodně jednodušší než disciplinární řízení, různé "černé listiny" apod.).

Dalším důležitým podnětem pro VV ŠSČR je navržení Ladislava Palovského jako oficiálního kandidáta JmŠS na funkci předsedy Komise rozhodčích ŠSČR!

Z vnitrosvazových záležitostí se diskutovala možnost reklamy na webu JmŠS a vydání Ročenky za rok 2007 (zodpovědnost za oba návrhy si odnesl jejich iniciativní předkladatel David Hampel) a hlavně stanovení pevných termínů pro vyhlašování konkurzů na soutěže. Jejich vypsání bude probíhat společně s vydáním Rozpisu soutěží družstev - tj. do poloviny června, uzávěrka přihlášek bude stejná s přihláškami do soutěží družstev, tj. 20. července a zveřejnění vítězů proběhne nejpozději na losovacích schůzích v půlce září. To umožní jít pořadatelům do krajských, městských i dalších grantů uzavíraných zpravidla v říjnu až listopadu už s přiděleným logem krajské mistrovské soutěže.

Nakonec došlo i na ty nešťasné členské příspěvky. Po několika letech nejsou delegáti konference ŠSČR vázáni striktními pravidly, ale měli by preferovat případné zvyšování poplatků za služby (Elo, startovné v soutěžích apod.) a nedopustit výrazné zvýšení paušálních členských příspěvků. Celkem překvapivě se ujal návrh Pavla Kubíčka, aby se v příspěvcích oddělila částka pro ŠSČR a částka pro kraje (doposud se vybírané sumy dělí v poměru 1:9) a konference ŠSČR rozhodovala jen o částce pro ŠSČR.

Vlevo možná poznáváte šéfa Openu Dubňany Petra Galušku, zapisovatele Petra Trávníčka, Jiřího Piťa a předsedu Lokomotivy Brno Jiřího Vachka. Vpravo vedoucí KP II. C Jiří Šimbera.

Pro pokročilou večerní hodinu už nedošlo na tradiční "kolečko" prezentující činnost jednotlivých okresů, předsedové OŠS dostali za úkol zaslat vše písemně do 10. února.

Nezbývá než poděkovat Lokomotivě za důstojné jednací prostředí popřát novému vedení, ať naplní své ambice a nezklame důvěru. Usnesení konference najdete v příloze.

Soubor ke stažení: [rtf]

přidal David Ciprys dne 29.01.2008 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009