Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E - tabulka se dělí na 3 skupiny

Ke čtyřbodovému náskoku v zápasových bodech přidala Slavia Kroměříž v dnešním 6. kole 2. ligy E i čtyřbodový náskok v prvním pomocném kritériu. Dopomohlo jí k tomu rekordní vítězství nad ŠK HPM TEC Hustopeče 7,5:0,5. Je ovšem pravdou, že hosté se v dnešní takřka jarní neděli vydali do prosluněné Kroměříže na výlet v sestavě, která spíš připomíná jejich béčko v okresním přeboru než ligové áčko.

Druhé místo potvrdila záloha extraligové Litovle, která doma porazila Lokomotivu Brno B 5:3. Podobně jako Hustopeče Lokomotiva přivezla spíše výletníky než svá skutečná esa. Třetí místo drží další extraligová rezerva ze Zlína po hladké výhře v Prostějově 6:2. Na 4. příčku se vyšplhalo Staré Město C. O jeho vítězném duelu s Poštornou 5:3 se více dočtete v závěru tohoto článku.

Vedle téměř jistě postupující Kroměříže jsou tak Litovel, Zlín, Staré Město a Lokomotiva B za vodou, sestupové starosti je letos trápit nebudou. Trochu překvapivě se k nim velmi brzy připojila i Lokomotiva C - ta dokázala vyhrát v sedmi hráčích v Grygově B 6:2, což svědčí nejen o její dobré formě, ale i o tragické situaci domácích.

V posledním a nepochybně existenčním utkání zdolal AŠK Olomouc SK Boršice 4,5:3,5. Obě družstva spolu s Hustopečemi, Poštornou, Prostějovem a Grygovem tvoří závěrečnou skupinku tabulky. Kterým družstvům se dolů bude chtít nejvíce, napoví už vzájemné duely příštího kola Poštorná - Olomouc a Hustopeče - Grygov.

Nyní krátce k zápasu ve Starém Městě. Domácím chyběli ze základu Vrána bojující ve slovenské lize a z rodinných důvodů Vavruška, hosté přijeli bez spolubydlících z brněnského vysokoškolského privátu Cupala a Fojtíka připravujících se na zkoušky.

Neuběhly ani 2 hodinky, když se okolo poslední šachovnice začali srocovat čumilové (v prostorné staroměstské klubovně se hrály ještě další 3 zápasy) a rostoucí šum velmi rychle přešel v poplácávání domácího Michala Staufčíka (vpravo, vlevo Radim Stuchlý)

po ramenou s uznalým slovním doprovodem "Hmm, Kasparov...". Černý totiž líbivými taktickými obraty připravil poštorenského ligového debutanta Zbyňka Fice (vlevo, vpravo Bronislav Pochylý)

o 2 pěšce a nebylo co řešit. Krátce nato se diváci přesunuli k prostřednímu stolu, kde Jaroslav Sháněl (vpravo, vedle něj Radovan Studený a Jan Horsák)

postavil proti autorovi tohoto článku docela tragickou výstavbu v Pircově obraně, ale taktickou pohotovostí se mu podařilo nahnat soupeře do těžké časovky už ve 20. tahu. Tam oba borci prokázali pozoruhodnou šachovou slepotu a po kratičkém intermezzu černému opravdu nezbylo nic jiného než hodit ručník do ringu.

Vlčí mlha padla i na dvojici u okna. Domácí Jan Horsák se bál pronásledovat dámou soupeřova krále a místo toho vydal vlastního monarchu na pospas soupeřově dámě a věži. Procházka krále mezi těžkými figurami by logicky měla končit matem (zvlášť, když byl Horsák v časovce a soupeř měl přes půl hodiny), ale nestalo se tak. Po mnohonásobném šachování byl Milan Seget nucen podepsat remis, načež mu soupeř s úsměvem ukázal, jak mu ten mat mohl doopravdy dát.

Na první desce měl domácí Miroslav Jurásek (vlevo, vedle Miroslav Plšek a Jakub Uřičář)

prozatím čtyři nuly, ale jak to tak v životě chodí, všechno je jednou poprvé a Jurásek zaznamenal první bod a hostující lídr Ondřej Nepomucký první nulu. Asi nejkvalitnější partie se hrály na 2. a 3. desce. Na dvojce předvedl hostující Martin Ciprys proti Miroslavu Plškovi svou tradiční Richterovu Španělku s obětí pěšce a neméně tradiční kisnu, která tentokrát skončila totálním vyčištěním šachovnice a remízou.

Tou dobou se podařilo domácímu Stuchlému na sedmičce ulovit jezdce a dát na 4:2 pro domácí. Zoufalá snaha Miloslava Němce s Radovanem Studeným a Josefa Mayera s Jakubem Uřičářem výhru hostům nepřinesla a po dvou půlkách tak skončil zápas zaslouženým vítězstvím domácího Starého Města 5:3.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 13.01.2008 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
27.04.2008 Kdo bude hrát krajské soutěže družstev? ke stažení
20.04.2008 2. liga E 2007-2008, partie z 1.-11.kola ke stažení
15.04.2008 2. liga E - závěrečná zpráva ke stažení
06.04.2008 2. liga E - smutek v Hustopečích, radost v Poštorné ke stažení
16.03.2008 2. liga E - vítězem Kroměříž, sestupují Boršice ke stažení
02.03.2008 2. liga E - Lokálky bez šťávy, Hustopeče s nadějí ke stažení
20.02.2008 2. liga E - vzpoura chudých ke stažení
03.02.2008 2. liga E - Hustopeče se potápějí, Poštorná topí ke stažení
13.01.2008 2. liga E - tabulka se dělí na 3 skupiny ke stažení
17.12.2007 2. liga E - Kroměříž (se štěstím) uniká ke stažení
02.12.2007 2. liga E - Lokomotiva vykolejila v Kroměříži ke stažení
18.11.2007 2. liga E - Hustopeče a Poštorná s prvním vítězstvím ke stažení
04.11.2007 2. liga E - 2. kolo pro brněnská pendolina ke stažení
14.10.2007 2. liga E - v 1. kole jižní Morava na kolenou ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009