Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Český reprezentant z Tetčic

"Šachový večírek dne 2. května v útulném jídelním sále hotelu Slavia pořádáný, ukázal opět, jak čilé porozumění jeví se pro perlu her..."

Touto vzletnou větou dokládající, že "perla her" byla v minulosti více uměním než sportem, referovaly Lidové noviny (1906) o valné schůzi Spolku českých šachistů v Brně. Dnes můžeme podobné periody na svazových schůzích slyšet jen ve zdravicích Jiřího Jelínka, předsedy skladebných šachistů, posledních to mohykánů šachu, coby čistého umění.

Jako čestný host oné brněnské schůze z roku 1906 je uveden i Josef Hrnčíř, korespondeční reprezentant Českého království v matchi s Anglií z "Tečic na Moravě". Hle, jakého slavného předchůdce mají (a určitě neznají) borci z loňské štiky KP I. ŠK Tetčice. Letos má bývalá štika spíše starosti, aby při vypouštění rybníka nebyla první na řadě, ale třeba jí připomínka dávného reprezentanta dodá odvahy a sil.

Jako cestovatelé časem si mohou připadat pamětníci legendárního Františka Batíka, který až do poloviny 80. let minulého století patřil k nejaktivnějším korespondenčním hráčům u nás (zemřel v roce 1985 jako téměř stoletý). František Batík byl totiž spoluhráčem Josefa Hrnčíře v obou reprezentačních zápasech s Anglií v leteh 1905-1908 a jako jediný dosáhl 100% bodového zisku!

Další informace a také partie tetčického reprezentanta Josefa Hrnčíře s reverendem Bakerem a reverendem Moylem si můžete díky Janu Kalendovskému přečíst v příloze.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 17.11.2007 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009