Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Břeclavsko odstartovalo s rozpaky

Start do nové sezóny byl na Břeclavsku stejně rozpačitý jako celý uplynulý rok. Okresnímu šachu pod Pálavou se prostě moc nedaří a marně hledá impulsy k oživení činnosti.

Samozřejmě nic (kromě šachovnice) není černobílé. Na jedné misce vah leží postupy Tatranu Poštorná a ŠK HPM TEC Hustopeče do 2. ligy, jedinečný rapid turnaj v Hustopečích nebo úspěchy mládežnického olympijského vítěze Lukáše Kuchynky, druhou misku vah tíží zrušení okresního přeboru II. třídy pro nedostatek družstev a naprostý kolaps práce s mládeží - Tatran Poštorná už není, co býval, jinde mládežníci s výjimkou sourozenců Kuchynkových nejsou vůbec a letos se dokonce neuskutečnil ani okresní přebor mládeže.

Alespoň okresní přebor družstev zůstává poměrně silnou soutěží (jak uvidíme na snímcích), i když i ten začal lehce chaoticky. Půl hodiny po zahájení losovací schůze začal předsedající hledat nepřítomného zástupce Sokola Brumovice a objevil ho telefonicky v nemocnici bez možnosti v nejbližší době cokoliv zařídit. Dlužno poznamenat, že tento pán, bývalý brumovický místostarosta, se o šachy ve své obci nezištně stará, ačkoliv sám na ně čas nemá.

Jelikož na ostatní členy oddílu kontakty neexistují, začalo hektické vyhledávání telefonních čísel na internetu a obvolávání Brumovic i blízkých Klobouk, "Dobrý den, to je paní Šebelová? Nehraje váš manžel náhodou šachy? Ne? A neznáte jiného Šebelu v Brumovicích, který je hraje? Aha, znáte, ale nemá telefon, tak děkujem..."

Nakonec se přece jen s jedním členem místního týmu podařilo spojit, ovšem výsledek, "Dneska už je losování? A v kolik začíná? Aha, už končí, no my asi hrát budem, ale ještě se musíme domluvit s organizačním pracovníkem...", neuspokojil ani jednu ze stran.

Na Brumovice se stále ještě čeká (naštěstí je družstev lichý počet, tak mohly mít v prvním kole volno), ale soutěž už se rozjela s docela zajímavými výsledky. Šlágrem kola bylo utkání Prostoru Břeclav a ŠK HPM TEC Hustopeče B. Patří k okresnímu koloritu, že domácí tým střídající poměrně často hrací místnosti nahlásil místo utkání na Zimním stadionu v Břeclavi až v pátek před utkáním. V sobotu v noci tam totiž duněla megapárty "Rock on Ice" a nebylo jasné, zda v neděli ráno bude lokalita vhodná pro daleko intimnější "Chess on Ice".

Nakonec byly jedinou rušivou vložkou vrzající dveře (bohužel lítačky, takže se zvuky vždy několikrát zopakovaly) a obě družstva v nejsilnějších sestavách se do sebe pustila hlava nehlava. Hustopeče přivezly oba své dva druholigové borce Luboše Kuchynku a Dalibora Mlénského.

Ani okresní přebor však nelze podcenit - domácí Marek Lokaj a Robert König

je přehráli 2:0 a přispěli tak k nečekané ztrátě hustopečského favorita po remíze 4:4. Kromě těchto dvou týmů se o postup do KP II. popere Tatran Poštorná D a možná i nevyzpytatelný tým Šakvic, který pod "externí" taktovkou Pavla Šťastného z Vranovic (a tak trochu i ze Židlochovic) už loni soutěž vyhrál, ale postup si na poslední chvíli rozmyslel.

V příloze se můžete podívat na úvodní zpravodaj soutěže.

Soubor ke stažení: [rtf]

přidal David Ciprys dne 22.10.2007 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009