Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Bystrc - Vinohrady, vidiny a Pravidla

Takřka Freudovskou sublimaci svého černého svědomí z posledního školení rozhodčích (přesněji z výsledků závěrečného písemného testu) ve vidinu flagrantního porušení Pravidel si včera prožil Jan Kalendovský v úvodním a hned klíčovém zápase KP II B mezi Průkopníkem Bystrc a TJ Vinohrady.

V okamžiku, kdy uchopil svého jezdce, aby s ním nacválal blíže k soupeřovu králi, ustrnul, protože jediný možný skok vedl ke ztrátě jednoho a vzápětí i druhého klíčového pěšce. I vrátil šemíka zpět do stáje a s nevinným úsměvem se optal soupeře, zda by nesouhlasil s remízou. Gentleman na opačném konci šachovnice nespokojený s dosavadním výkonem souhlasil a autor článku v příloze se tak mohl holedbat v pozápasových restauračních diskusích, jak obratně přispěl k "rozhodující" půlce na 4.5:3.5.

Hlodala ovšem i pochybnost, zda závěr této partie je hoden dvou rozhodčích 2. třídy. Vysvobození z etických útrap přinesl až domácí přepis partie do databáze. V partiáři byl totiž zřetelně zapsán soupeřův tah (a určitě i proveden na šachovnici), který zcela měnil situaci a onen zamýšlený a vzápětí zatracený skok jezdcem byl vlastně velmi dobrým pokračováním s vyhlídkami na výhru. Halucinace? Počínající šílenství?

Předpokládejme, že vidina byla jen chvilkovým přeludem a vše, co nám Jan Kalendovský předkládá k věření v přiloženém článku, je už pravda jako řemen. 

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 15.10.2007 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009