Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Za Karlem Del Favero

V posledních letech sešel z očí, ale rozhodně ne z myslí střední a starší generace, která Karla Del Favera pamatuje jako jednoho z mála "venkovských" borců (dali by se na prstech počítat) konkurujících v době předlistopadové a předpočítačové mistříčkům a kandidátům ze zemské metropole Brna.

Jako vyhraněná osobnost držící nad vodou kdysi přední krajský klub Sokol Troubsko se nevyhnul občasným drobným konfliktům (občas i vinou svého jména, když se například musel na Elo listině nějakou dobu hledat pod písmenem D - jako Karel Del), ale to už je úděl těch, díky kterým může většina hráčů sedat nerušeně k partiím, protože starost o hrací místnost, materiál či dopravu mají přeci jiní - jako třeba Karel Del Favero.

Fotografie z roku 1964 je už hodně vousatá, ale tvář na ní poměrně dobře vystihovala podobu jejího majitele ještě několik desítek let poté. Odchod ve věku 70 let byl náhlý a nečekaný.

Podrobnosti o místě a době posledního rozloučení naleznete v parte zde.

Vzpomínku Jana Kalendovského doplněnou dvěma partiemi čtěte v příloze.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 14.09.2007 | sekce:


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009