Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

KP mládeže v rapidu skončil v Hodoníně

Závěrečným 6. turnajem série Krajského přeboru JmŠS v rapid šachu mládeže vyvrcholilo turnajové klání v Hodoníně, kam tento turnaj zavítal poprvé a přebral tak štafetu po turnajích na Littneru, kde se KP hrával, pořádaný ŠK Hodonín.

Turnaje se zúčastnilo pro šachy symbolických 64 mladých šachistů ze 13 oddílů a klubů jižní Moravy. Součástí turnaje byl i přebor mládeže okresu Hodonín, kde "tuzemští" hráči zabrali polovinu startovního pole.

Ředitelem turnaje byl Jiří Piťo, hlavním rozhodčím Petr Trávníček a místa pomocných rozhodčích se zhostili Tomáš Vlčko a Filip Taptič, všichni z pořádajícího klubu ŠK Hodonín.

Turnaj po zásluze vyhrál Tomáš Prášek z ŠK Hodonín,

na druhém, resp. třetím místě se umístili Lukáš Mikulů ze Znojma (vlevo) a Radek Přibyl z Tetčic.

V jednotlivých kategorií zvítězili: do 10 let Petr Zuziak (Duras Brno),
do 12 let Jiří Musil (Loko Brno), do 14 let Tomáš Prášek (Hodonín) a do 16 let Lukáš Mikulů (Znojmo).

Přeborníky okresu Hodonín se stali: do 9 let Martin Kladňák (Dubňany), do 11 let Jan Skalka (Veselí), do 13 let Adam Šimoník (Veselí) a do 15 let Tomáš Prášek (Hodonín).

Předchozí zprávu zaslanou Petrem Trávníčkem lze snad jen doplnit tím, že prostředí v moderní jídelně ZŠ Očovská v Hodoníně bylo velmi příjemné, byť se možná dalo lépe využít poměrně velkého prostoru, aby kromě hráčů měli více prostoru i diváci.

Turnaj začal s menším zpožděním a po konzultacích s předsedou komise mládeže byla první 3 kola zkrácena na 2x15 minut. Nakonec to bylo celkem zbytečné, protože turnaj odsýpal velmi svižně a končilo se s předstihem. Zato nebude zbytečné do přístě nastudovat program Swiss-Manager, který prezenci značně urychlí.

Nejvýše nasazenému Petru Bílkovi (1838) z Veselí nad Moravou (vlevo)

se příliš nedařilo a na první šachovnici si dlouho neposeděl. Ovšem žluté veselské dresy byly společně se stejnými úbory Durasu Brno nepřehlédnutelné.

Kromě vítězů byl odměněn i nejmladší účastník, pětiletý Matýsek Ciprys z Poštorné,

ale mrňousy ve věku 6-8 let se v turnaji jen hemžilo.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout v příloze.

Soubor ke stažení: [htm]

přidal David Ciprys dne 20.05.2007 | sekce: Soutěže mládeže