Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Málem medailová derniéra Ořechova v Poháru ŠSČR

Pohár ŠSČR pětičlenných družstev v rapidu v obrovských útrobách někdejšího premonstrátského kláštera a později chátrajících kasáren, které firma Znovín pomalu rekonstruuje v reprezentační expozici vinařského umění jižní Moravy,

přivítal letos 28 družstev. 7 týmů s průměrem sestavy přes 2200, 12 přes 2100, 20 přes 2000 - konkurence to byla silná, ale přece jen oproti minulosti je vidět kvantitativní i kvalitativní pokles. Jediné 3 velmistry - Roberta Cveka, Petra Hábu a Radka Kaloda

přivezl hlavní favorit soutěže z Nového Boru. Dlužno říci, že neměli roli nijak jednoduchou. Radek Kalod sice se 6,5 body a Rp 2624 stanul v čele nejúspěšnějších hráčů, ale ani on neměl nic zadarmo. Velmistrovský skalp Roberta Cveka se podařilo získat Romanu Chytilkovi z Durasu Brno.

Hned v úvodním kole museli novoborští velmistři perně bojovat o vítězství nad Lokomotivou Brno s písmenem C.

Michal Šípek si dovolil porazit IM Petra Piska, Jiří Herec Viktora Novotného a senior František Vykydal po celý zbytek turnaje lamentoval, jakou to zahodil šanci s nejsilnějším hráčem soutěže Robertem Cvekem.

Zaváhání favorita využili zejména borci z Třince

a trochu překvapivě i z Ořechova, kteří se po neslavném pádu z 1. ligy sešli ve Znojmě k derniéře v ořechovském dresu a za koučování energického Pavla Kubíčka to dotáhli až na vedoucí pozici po 4. kole!

Po obědové přestávce trochu zvolnili krok prohrou s Třincem 3,5:1,5, pak ale stejným poměrem porazili ambiciózní Duras a v posledním kole se utkali o zlato s Novým Borem. Debakl 0,5:4,5 odsunul vždy dobře naladěné Oříšky na celkem nezasloužené 5. místo - škoda, medaile by jim slušela lépe. Na tu se kromě Třince dotáhlo Staré Město,

a to za výrazného přispění jižní Moravy. Po celkem nepřesvědčivých výkonech porazil druhý nasazený celek v předposledním kole jihomoravského krajského přeborníka Tatran Poštorná 4,5:0,5 a v posledním kole i vicepřeborníka SPgŠ Znojmo

dokonce 5:0 - a byla z toho stříbrná medaile.

Kromě Ořechova hrál z jihomoravských týmů skvěle i Duras Brno. O medaili ho připravila jen prohra právě s Ořechovem v předposledním kole. Devátá Lokomotiva Brno A po prohře s Novým Borem ve 3. kole už do bojů o nejvyšší příčky nezasáhla. Celkem nenápadně se k 11. místu propracovalo TJ Znojmo. 14. Tatran Poštorná a 15. SPgŠ Znojmo se na předních stolech objevovaly o něco častěji, ale dolů je poslaly výše zmíněné drtivé prohry se Starým Městem v posledních dvou kolech.

V hodnocení jednotlivců se na 2. místo vyšvihl Martin Červený z Durasu (Rp 2573), do elitního klubu nad 2300 se vešli ještě 4. Roman Chytilek z Durasu (2567), 9. David Holemář (2413) a 10. Jiří Nehybka z Ořechova (2410) a 16. Ondřej Nepomucký z Tatranu Poštorná (2342).

Pardubicko-znojemský organizační tým s osvědčeným rozhodčím Jakubem Fuksíkem neřešil kromě překřikování účastníků (zvuková aparatura by se skutečně hodila) a pohánění pomalejších jedlíků na obědě žádné větší problémy. Kromě menší kapacity WC a slabší ventilace ve srovnání s dřívějším dějištěm v Hotelu Dukla je vinařské prostředí v Louckém klášteře solidní a v každém případě velmi originální. Ideální je také spojení se Znojemskou královnou probíhající v sousedním sále. Nezbývá než doufat, že klesající trend v účasti zejména špičkových týmů i jednotlivců se podaří zastavit nebo ještě lépe obrátit.

Podrobné výsledky a přehledy naleznete na několika připojených excelovských listech, navštívit můžete i stránky pořadatele.

Soubor ke stažení: [XLS]

přidal David Ciprys dne 06.05.2007 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009