Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Konference JmŠS odmítla radikální zvýšení příspěvků

Hlasovat proti návrhu VV ŠSČR na zvýšení členských příspěvků o 100% dostalo za úkol 7 jihomoravských delegátů zvolených na Konferenci JmŠS 22.1.2007 v Mekce brněnského šachu v Bobycentru.

 

 

Když zvyšovat, tak postupně, prověřit nejen členské příspěvky, ale i poplatky za služby ŠSČR. Hlavně však stanovit priority a dodržovat výdajové stropy, aby další konference ŠSČR nemusely  (jako ta minulá) rozpačitě konstatovat, že výdajový limit na Večer ke 100. výročí šachu v ČR byl překročen v řádu statisíců, ale „byla to skvělá akce“.

 

Hlavní důvody zamítnutí skokového zvýšení příspěvků jsou zřejmé – jednorázové nalití peněz do systému je akceptovatelné tehdy, pokud víme, které nové projekty vyšší příjmy rozjedou, a které stávající by bez nich musely usnout. Obava, že se zvýšené příspěvky bez viditelného efektu rozplynou v moři jiných výdajů, je zcela namístě. Navíc celkové zvýšení příjmů je při současném systému financování z ČSTV závislém na počtu členů poněkud diskutabilní.

 

De fakto jde o spor vedený už léta – má být členství v šachovém svazu prestižní záležitostí, za kterou jsou lidé ochotni si připlatit (golf či tenis - náš vzor č.1) nebo má svaz usilovat o maximum členů včetně občasných a spíše rekreačních účastníků nejnižších soutěží (fotbal či stolní tenis - náš vzor č.2).

 

Zastáncům obou koncepcí nelze brát upřímnou snahu posunout šachový sport vpřed, ovšem po loňské smířlivé diskusi lze letos opět čekat „bouři hněvu“ známou z předchozích konferencí.

 

No snad to nebude tragické. Jihomoravané určitě považují perfektní fungování svazu za prioritu a nebudou se vyhýbat diskusi o úpravě výše poplatků, startovného v soutěžích apod. Diskutovat by se mohlo i o sponzorském zajišťění vrcholných šachových akcí v ČR (nejsou náhodou soukromí pořadatelé podstatně úspěšnější?), o možnosti „zlatého“ či „platinového“ členství pro ty, kteří dobrovolně chtějí zaplatit vyšší příspěvek a mají na to apod. Rozhodně by se diskuse neměla polarizovat (ono to tak stejně nejspíš dopadne) na obvyklý ohnivý a silně osobní střet zastánců a odpůrců nových příspěvků, což vždy nejvíce odskáče Mirek Hurta.

 

 

Zvýšit by se příspěvky měly, ovšem postupně. Považovat je za samospasitelný zdroj příjmů je poněkud krátkozraké.

 

Další diskusní témata najdete v přiloženém Zápisu a Usnesení, jejichž schvalování a hlavně uveřejnění na webu se trochu protáhlo…

 

Konference v Kongresovém sále Bobycentra začala obvyklým příjezdem předsedy lehce po začátku, na což reagoval Pavel Šťastný návrhem na přesunutí diskuse o činnosti okresních svazů až na úplný konec jednání. K nevůli předsedy a později i početných zástupců z Vyškovska návrh prošel a podle očekávání se tak tradiční kolečko stesků a pochval předsedů OŠS odkládá na příští volební konferenci, protože trpělivost nosičů stolů a židlí podupávajících za dveřmi jednacího sálu byla u konce už při formulaci usnesení.

 

Přeslechnuta ve víru úklidu tak zůstala i prosba předsedy Šachového sdružení Znojmo zbystřit pozornost při neobvyklých nabídkách prodeje šachového materiálu či jeho výskytu v blízkých bazarech. Ze sídla tohoto sdružení si totiž zloději odnesli asi 20 nových souprav a hodin DGT 2000 a INSA.

 

Vše podstatné čtěte v příloze. Dva klíčové dokumenty Hospodaření za rok 2006 a Rozpočet na rok 2007 budou zveřejněny po dojasnění posledních detailů s účetní Jihomoravského sdružení ČSTV „za několik málo dnů“, což, jak si správně všiml „nezávislý“ delegát konference JmŠS pan Plch (z okresu Blansko nebyl na schůzi oficiálně nikdo, neznáte někdo předsedu OŠS?), může být pojem značně široký, ale snad to tentokrát nebude tak dlouho trvat.

 

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 15.02.2007 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009