Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Veselí přeborníkem dorosteneckých družstev

ŠK Veselí nad Moravou se podle očekávání stalo krajským přeborníkem družstev mladšího dorostu (výraz mladší dorost sice odpovídá postupové návaznosti na ligu mladšího dorostu, ale děti průměrně dvanáctileté by si zasloužily alespoň název starší žáci).

 

Kanárkově žlutý tým vedený Zdeňkem Uřičářem ve složení Petr Bílek, Michal Malčík, Pavel Těthal, Adam Šimoník, Jan Skalka, Přemysl Skřivánek a Roman Borufka přesvědčivě vyhrál všechny 4 zápasy. Určitě by si zasloužil postup do ligy, leč musí ještě počkat do jara, zda některý z jihomoravských týmů nesestoupí z 1. ligy (což zejména u Brankovic, Durasu a Poštorné není nijak nepravděpodobné), aby se s nimi utkal v baráži.

 

V dnešním dvojkole Veselští porazili Duras 5:1 a Poštornou 4,5:1,5. Druhý zápas byl daleko dramatičtější než napovídá výsledek, v jeden okamžik to dokonce vypadalo na senzační porážku žluťásků, kterou však poštorenští borci na 2. a 3. šachovnici velice rychle "zažehnali". Veselský Pavel Těthal se na 3. desce odvážně (přesněji bezhlavě) pustil do Talovských kombinací a po oběti pěšce a kvality zahrál v následující pozici 20. Jxe7+??!!.

 

Rozhodné gesto doprovázející tento tah zapůsobilo na černého Tomáše Šuťjaka jako rána palicí a ačkoliv podle vlastních slov viděl, že po 20. ... Jxe7 21. Vxd8+ Vxd8  22. Dxb7 dá soupeří 22. ... Vd1 mat, nevěřil, že "tak dlouhou" kombinaci spočítal dobře a zahrál "na jistotu" 20. ... Kg7, načež obdržel celkem expresně po 21. Df6+ Kf8 22. Dh8 mat.

 

Oproti minulému kolu si účastníci vyzkoušeli novou klubovnu

 

v přístavbě městské haly na Vodově a většina z nich poprvé zaznamenala, že tato přístavba kromě sportovního zázemí skrývá ještě jednu, a to supermoderní halu, v níž se opět proháněly mladistvé basketbalistky a florbalistky

 

a šachoví trenéři mohli dumat, zda jejich svěřencům někdy nechybí pořádné trenérské zařvání, jak je to na zápasech ostatních mladých sportovců zcela běžné.

 

Alespoň si všichni ukrátili chvíli čekání na zahájení prvního kola. Jak to tak chodí, přítomný pořadatel Zdeněk Vojáček byl v těchto prostorách poprvé, kde šachový materiál, stoly a židle hledat nevěda, zatímco vědoucí Bronislav Chmelíček byl naopak nepřítomný.

 

Pozoruhodnou novinkou používanou (prý?!) na západ od naši hranic bylo sjednocení cestovních nákladů. Všechna družstva dala své cesťáky na hromadu, spočítal se průměr a domácí s nulovými náklady pak vypláceli ty nejvzdálenější, zatímco průměrně vzdálení vyšli šul nul.

 

Závěrem je třeba poděkovat oběma výše zmíněným pánům z Durasu Brno, kteří si soutěž na Komisi mládeže doslova vydupali a kompletně ji uspořádali. Pravděpodobně žádné z družstev svých partií se zápisem, rozborem a zápočtem na ELO nelitovalo a lze jen doufat v bohatší účast v budoucnu. Ovšem zcela upřímně řečeno - zmůžou se i někde jinde na pořádné žákovské šestičlenné družstvo? Soutěž je to určitě pěkná.

 

Výsledky včetně závěrečné zprávy naleznete v příloze.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 09.12.2006 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009