Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Vlastimil Rozumek | 29.11.2017
Prachy, lepší hráči, diskuze Lipovec a jiné týmy...

Bylo zde několik příspěvků, které se dotýkají peněz za získání velmi dobrých hráčů (až GM), další paradox nastoupení družstva jen v 5 (Prušánky) a podobně.
Co na to říci. Každý by měl začít u sebe. My ve Vyškově, v minulé sezóně taky angažovali GM Markoše na pár partií, z osvěty, hecu, sympatií, snaze pomoci klubu, ukázat mládeži vzor a samozřejmě ze snahy získat na 1. šachovnici důležité body. Bylo to zabezpečeno nadšením dvou osob ročníku 1964 a 1963, kteří snad vědí, co dělají.
Dlouhodobě by to byl samozřejmě velký závazek, který ne že bychom neunesli, ale není pro nás normální a schůdný dlouhodobě.
Zde bych reakce hráčů z Lipovce taky nepřijal.
Žádná fyzická osoba dlouhodobě nebude podporovat umělý projekt na financování nadstandardních hráčů, to je možné na přechodnou dobu. Jinak to jde vždy z jiných finančních zdrojů, než z rodinných rozpočtů jisté rodiny, že by dotyčný sahal do svého konta.
A buďme rovní a upřimní vůči sami sobě, prostě to jde z fondů společností, kde někteří šachisti předsedají a vládnou, dokáží utvořit fondy pro propagaci určitého odvětví a podobně. Ne, že by to bylo špatně. Ale nehledejme za tím nějakou dobrosrdečnost.
V konkrétních příspěvcích byl vzpomenut klub Lipovce. Nemusíme mít všichni IQ 150 (i když někteří ho mají), abychom za tím viděli činnost konkrétní osoby Vlastimila Chládka a odpovídající seznam hráčů, kteří určitě hrají pro radost, ale ne jenom pro radost. tak to prostě je a každý si na to může vytvořit svůj názor.
osobně se těším na zápas s Lipovcem, protože peníze nejsou vše, na druhé straně tam mám, nebo jsme měl pár velmi dobrých přátel, kteří snad po přečtení tohoto příspěvku mne nenakopou do zadnice. Ale uvidíme a přeji všem šachu zdar!Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009