Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Jiří Kubíček | 24.05.2017
Soutěžní řád ŠSČR, článek 2.2.4 versus Ratíškovice

Vážení přátelé, nesmíme slučovat dvě rozdílné věci, to je umístění v jednotlivých kategoriích a kumulaci cen. Pravdu má Honza Kolařík, soutěžní řád řeší pouze právo účasti v soutěži a to, podle mého názoru, naprosto jednoznačně.
Článek 2.2.4 říká doslova toto: Ženy se mohou účastnit soutěží mužů, dívky soutěží chlapců. S výjimkou soutěží seniorů se hráči nižších věkových kategorií mohou účastnit soutěží vyšších věkových kategorií.
Z toho plyne, že v turnaji, kde hraje společně několik věkových kategorií, může všechny kategorie vyhrát jeden hráč. A navíc v chlapeckých soutěžích to může být i dívka.
S rozdělováním věcných, či finančních cen ale soutěžní řád nemá nic společného. Tam platí to, co dá pořadatel do propozic. I když Radka a Mirek měli propozice rozdílné, oba na to měli právo (za předpokladu, že danou soutěž neřídí nějaká vyšší instance a nedodrželi její pokyny).Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009