Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Vlastimil Rozumek | 24.03.2015
Jediná skupina (jediná soupiska)

Se zájmem jsem si přečetl (několikrát) příspěvek p. Stanislava Párala, který přišel s ideou jediné soupisky. Nápad snad nejoriginálnější, jaký jsem zde viděl. Podle mého názoru v současné době asi neproveditelný z důvodu svazové legislativy a z důvodu, které popsal p. Jan Kolařík a obává se o družstvo žáčků, které soutěží prochází na jedničku, ale v posledním kole jsou "sejmuti" staršími otřelými šachisty nějakého velkoklubu (pravděodobně by to byl brněnský klub).

Taky se neobávám, že by nastoupili 2 GM a 3 IM, ale našli by se (a to určitě ELO 2000 -2200), kteří by se v takovém důležitém posledním kole angažovali a dokázali by si sami sobě, jací jsou kabrňáci.

Tedy, co se týče jediné soupisky, zatím asi ne. Jde mi ale o něco jiného. Jde mi o to, nezavrhovat takové nápady a myšlenky, které jsou a mohou být přelomové a revoluční a to právě kvůli tomu, že jsou nečekané a působí jako blesk a mohou nám ukázat další směr a další možnosti v jiné dimenzi.

A teď další nápad, pro změnu můj. Co tak udělat z KP II jen jednu skupinu. V současné podobě z 30 družstev? A kolik hraných kol vyhovuje nejvíce většině? 11? tak se bude hrát na 11 kol.

Možností, jak rozpracovat herní systém jedné skupiny, je v tomto případě mnoho a fantazii se meze nekladou. Může tam být omezení, že týmy, které mají k sobě největší vzdálenosti, spolu hrát nebudou. Může být různý pohled na rozlosování, nebo hrát přebor švýcarským systémem. Problém vymyslet, jak budou týmy sestupovat do svých okresů, taky není neřešitelný...

Taková soutěž, si myslím, by byla velmi atraktivní a zajímavá napříč celým krajem.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009