Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Stanislav Páral | 24.03.2015
Re: Jediná soupiska

Pokusím se odpovědět na dosud položené dotazy a objasnit jaká je moje představa. Nejprve ad. pan Hurta:

1) Návrh je tak zásadní, že si nedovedu představit, že s tím přijde republikový orgán. Nejsem si přesně jist, jak to funguje ve svazu teď, ale podle mne s tím musí přijít šachová veřejnost, tj. my, přednést to na plénu, prodiskutovat a pak teprve, asi na sjezdu ŠS, pověřit republikovou STK vypracovat směrnici. Tedy nejdříve zdola nahoru a pak zhora dolu.
2) Ohledně Swissmanageru, to je technická záležitost vedoucího soutěže, nevidím v tom problém, DB dnes zvládají více než členskou základnu ŠS.
Pokud má oddíl více družstev v jedné soutěži, je jen na oddílu, jaké sestavy postaví do jednotlivýcch kol, všechny představitelné varianty jsou možné, ale hráč nemůže v jeden čas hrát 2 partie, tedy nelze ho napsat do sestavy Loko \"F\" a současně Loko \"G\" v zápase Loko \"F\" - Loko \"G\", tj. nelze nastoupit sám proti sobě. Ale v odvetě již může nastoupit na 2. družstvo. Je to na oddílu, ale podle mne to nepodporuje týmového ducha a asi se to moc nepoužije.
Pojem \"hostovat třeba z Durasu za Lokomotivu v II. lize\" se změní na \"hostování z Durasu za Lokomotivu\", tj. host může nastoupit za kterýkoliv tým Lokomotivy, od ligy po základní soutěž.
Pokud hráč odehraje utkání v lize, neznamená to, že nemůže hrát okresní přebor nebo třeba KP2A.
Tento návrh znamená konec pojmu \"základní sestava\" pro soutěž. Považuji to za zbytečné a omezující ustanovení soutěžního řádu. Potom z toho vznikají další divná pravidla, jako např. o 3 soupiskách.

Ještě k připomínce o manipulacích od pana Kolaříka:
Včera, dnes i zítra se i na soutěžních šachovnicích dějí divné věci, občas se to kritizuje, občas i řeší, ale je to tu stále. Jediná soupiska je návrh pro odstranění několika soutěžních omezení, nebojím se toho, že nějaký blázen přeplatí 8 GM aby hráli pralesní ligu.
Byl jsem u toho, že GM nastoupil v KP, pro soutěž to mělo své plus i mínus.

Pro odlehčení doporučují přečíst:
http://sport.lidovky.cz/nejvetsi-sportovni-debakly-historie-ds8-/ostatni-sporty.aspx?c=A150213_221319_ln-sport-ostatni_makrAktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009