Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Re: p. Továrek

Stejný problém jako jihomoravská STK řeší i STK ŠSČR při rozdělování pražských družstev do jednotlivých skupin 2. ligy. STK ŠSČR tento problém řeší losem - pražská družstva jsou před každou sezónou rozlosována do jednotlivých skupin. Přestože los může působit jako objektivní řešení daného problému, nezajistí to, aby se brněnská družstva v jednotlivých skupinách. Naopak snadno může dojít k tomu, že některé brněnské družstvo stráví několik poklidných sezón v - pro Brňáky dojezdově nejvýhodnější - skupině B, zatímco jiné družstvo bude několik sezón po sobě absolvovat výlety na Hodonínsko a Břeclavsko. Protože se tomuto chci vyhnout, nejsem příznivcem losu.

Další možností je - jak navrhujete - vytvoření nějaké směrnice, která by obsahovala pravidla pro dělení brněnských týmů do skupin. Zde je ale třeba vzít v úvahu několik věcí: Ve všech skupinách KPII hraje každý rok jiný počet brněnských družstev a jedná se pokaždé o trochu jiná družstva - v jednom ročníku mají větší zastoupení velké kluby (Lokomotiva, Duras), v dalším ročníku se zase účast rozprostře mezi více menších klubů. Už toto je tolik různých proměnných, že se obávám, že vytvoření směrnice, která by se všemi těmito proměnnými počítala a obsahovala by opravdu univerzální pravidla, podle kterých by bylo možné postupovat, je prakticky nemožné. Nicméně pokud by například Jezdci Jundrov s návrhem nějakých univerzálně použitelných pravidel přišli, pak můžu veřejně slíbit, že se takovým návrhem bude STK zabývat. Protože ale nejsem příznivkyní losování a lepší řešení zatím nemáme, zůstává rozdělení družstev zatím v kompetenci VV, který družstva do skupin rozděluje sice z pohledu některých subjektivně, ale tak, aby ve skupinách pravidelně rotovala a tudíž se spravedlivě střídala.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009