Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Jarní evergreen

Koukám, že ze snížení počtu družstev (a tím pádem i kol) se díky panu Rozumkovi stává takový jarní evergreen. Jak už naznačil Jirka Myšulka - a víme to všichni - obsazování KP II je dlouhodobým problémem. Ponechání počtu družstev na 11 by nebylo dlouhodobě udržitelným řešením, což bylo patrné už z posledních dvou sezón před reorganizací KPII, kdy skupiny nebyly kompletní. Takže pane Rozumku, máte nějaké řešení této situace, které by nepoškodilo například družstva na okrajích jihomoravské šachové mapy, nebo se dočkáme jen kritiky? Pouze upozorňovat na domnělé chyby je snadné, přijít s vlastním a účinným řešením je podstatně těžší.

Veřejní funkcionáři musí akceptovat větší míru veřejné kritiky... Hm, zajímavý názor. Přestože nejsem přítelem zevšeobecňování, mám pocit, že my Češi (pro případné rýpaly mám na mysli Čechy i Moraváky) málo chválíme a kritika je nám bližší. Pokud člověk dělá oddílového funkcionáře, zpravidla - i když taky ne vždy - se dočká ocenění alespoň od oddílových kolegů. Oddílová funkcionařina je zkrátka srdcová záležitost. Pro funkcionářskou práci na krajské nebo dokonce republikové úrovni už ale člověk musí mít úplně jinou motivaci, protože tam se nějaké pochvaly, uznání či poděkování málokdy dočká. Přemíra kritiky a absence pozitivní zpětné vazby pak není moc motivující pro další práci a o to obtížněji člověk hledá vnitřní motivaci.

Co se týče návrhu pana Krolopa, nejsem si jistá, zda jsem ho zcela správně pochopila, ale nerada bych se dočkala situace, kdy někdo - například STK - bude od stolu rozhodovat o tom, zda je nějaké družstvo dostatečně silné na to, aby mělo právo si zahrát určitou soutěž. Myslím, že jsme v minulosti byli mnohokrát svědky toho, že i papírově slabé družstvo si v soutěži vedlo velmi dobře a místo bojů o záchranu bojovalo třeba i o postup. Pokud jste to, pane Krolope, myslel jinak, budu ráda, když mi ta kritéria více objasníte.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009