Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Petr Krolop | 19.03.2015
Jak tak jdu okolo a kolem.

Vlastně jsem snad jen chtěl poděkovat za pěknou, fajnovou a přitom jakoby ostrou, akční diskuzi ! Nejstrašnější až nejvražednější pro každé diskuzní fórum je jakési \\\"zlověstné\\\" mlčení. To je snad jestě strašidelnější a vražednější než známý film Mlčení jehňátek. Vím, zase přeháním, protože žádní zlí vlci, ba ani obětní beránci se díky bohu, zde nevyskytli. Pan Rozumek je asi poněkud výraznější, ostřejší rétor. Ale píše, akčně, věcně a srozumitelně. Navíc, díky němu zdejší diskuzní fórum ožilo, téměř jako Slováci ve své hymně.
I já si samozřejmě vážím každé věcné, slušné, kultivované a férově vedené diskuze. Pan Rozumek tu skutečně již loni horoval pro nápravu, tedy pro navýšení počtu kol v soutěži KP2. Já , byť jen slabší a letitý náhradník pro tuto soutěž, si také myslím, že odehrát 9 kol za sezónu, není zrovna moc. Tudíž, si též myslím, že my šachisté \\\"dole\\\" nejsme těmi \\\"nahoře\\\" /rozuměj fukcionáři/ nějak moc hýčkáni, nebo snad rozmazlováni. Pan Rozumek, téměř vždy vede své diskuze ostře. Inu, je to věcí jeho stylu a proti gustu žádný dišputát ! Přesto bych si dovolil, ač on to sám jistě nepotřebuje, zastat se jej. Pan Rozumek tu skutečně nikomu nespílal. No, jako tu spornou a \\\"památnou\\\" větu bych snad vypíchl \\\"jen\\\" toto:
,,Bohužel největší \\\"pomazanec, kápo, šéf\\\", oficiálně zvaný předseda, má představu, že čím se bude hrát méně, tím to šachu prospěje více.\\\"
Tady asi není divu, že se právě tato věta pana předsedy Hampla dotkla. Nejsem žádným znalcem, ani soudcem, ale mně se tato sporná věta jeví jako především úsměvná provokace, či burcování. Tedy, v zájmu jisté dobré věci. Na druhou stranu je tato věta evidentně na hraně, dost možná, že i trošku přes čáru. Nicméně, nepůsobí to na mě tak, že cílem této věty bylo pošpinění, či znehodnocení práce pana předsedy Hampla. Žádný z nás nežije v nějakém vzduchoprázdnu a tak ví a zná. Jaká situace panuje v počtu, schopnostech a možnostech šachových oddílů a družstev. Já si myslím, že by se měly ujasnit priority. Co vůbec chceme a kam směřujeme. Pokud chceme jenom tak nějak \\\"jen\\\" přežívat a fungovat, tak jsme jistě na té jediné a správné cestě. Pokud by ovšem mělo přijít nějaké zlepšení, zkvalitnění KP, pak to holt musí něco stát a někde do něčeho, třeba i bolestivě říznout. Abych byl trošku konkrétnější. Z dlouhodobějšího hlediska považuji za nesmyslné a bezúčelné aby v soutěži KP2 startoval tým, jehož bilance po celkových 9 kolech je taková: Výhra 0, remíza 1, prohra 8. Tento tým samozřejmě, zase nikam nesestoupí, tedy pokud se samovolně nezruší. Neboť, jak by jsme tu KP2 a hlavně s kým hráli ? Přátelé, jako příklad jsem uvedl tým KŠ TJ Bučovice z KP2C. Ne, já vůbec nemám nic proti týmu Bučovic a jeho šachistům, právě naopak. Jsem rád že jsou, fungují a chovají se příkladně fair play. Jenže, chceme-li kvalitní a smyslnou soutěž, tak musíme nastavit taková kritéria, mimo jiné aby ve vyšší kvalitnější soutěži startovaly a hrály týmy s opravdu vyšší a kvalitnější úrovní. Pokud se rozhodneme jenom přežívat a udržovat stejně neudržitelné. Tak to samozřejmě nechme jak to je. Vždyť po nás \\\"kámoších\\\" stejně přijde potopa.Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009