Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Re: Vlastimil Rozumek

Pokud hráč poruší zákaz mít v hracím prostoru mobil či jiný EKP, bude potrestán nikoliv kontumací, nýbrž prohrou partie - to abychom byli terminologicky přesní.

Přestože výklad Komise rozhodčích je z mého pohledu poměrně rozumným kompromisem mezi absolutním zákazem mobilů v hracím prostoru a absolutní anarchií ve smyslu kašleme na Pravidla, ať si hráči k partii klidně nosí mobily i notebooky, nedá se jednoznačně říci, že by byl nenapadnutelný. Sám pan Palovský ve svém úvodníku naznačuje, že jde o řešení ve smyslu "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" - tímto výkladem totiž vlastně tolerujeme přítomnost mobilů v hracím prostoru (přestože Pravidla ji zakazují), pokud mobil neslyšíme nebo nevídíme. Myslím, že právě tímto směrem se ubíral i příspěvek Davida Hampela.

Dodatku k Rozpisu soutěží se letos opravdu nejspíš nevyhneme - nejen kvůli mobilům, ale také mj. kvůli platnosti přílohy G Pravidel (rychlé zakončení partie, dříve článek 10.2.).Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009