Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Josef Plch | 26.05.2005
3 body za výhru

Pokud nějaká diskuse proběhla, pak jistě na úrovni celorepublikové STK - při nejlepší vůli nelze očekávat, že se rozpoutá diskuse mezi všemi registrovanými šachisty.
Důvodem je mj. jistě i to, že šachisté jsou ve své podstatě velmi konzervativní a změny se snáze prosazují shora než zdola.
Pokud jde o zavedení a zrušení tříbodového systému před pár lety, nebylo důvodem zrušení to, že by se neosvědčil, ale to, že byl v MŠS zaveden v rozporu s tehdy platným Společným soutěžním řádem - zrušení bylo návratem k legálnímu stavu.
Tehdejší předseda STK MŠS p. Kořínek měl za úkol vyhodnotit dopad jeho zavedení na průběh soutěží. Učinil tak až na můj přímý dotaz na slučovací konferenci v Rybitví, pouze slovně - konstatoval, že ubylo remíz (aniž by to měl jakkoli podloženo statistikou).
Můj osobní názor - stále jsou šachisté, kteří sice naoko hrát chtějí, ale v reále (v závěru soutěží) dávají přednost domlouvání výsledků před jejich vybojováním. Toto dělá šachu ostudu - a STK hledá cesty, jak všechny k hraní motivovat. Tříbodový systém je jedna z možných cest.Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009