Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Ladislav Palovský | 27.02.2014
Re: Pravidla

Já jenom zareaguji na Vladimíru a Michala:

- dotknuto-hráno - tohle pravidlo zůstává samozřejmě v platnosti (jinak by to byl konec :-) ), ale vždycky se nad tím diskutovalo (co je úmysl a co není - Unzicker - Fischer atd.). Spíše mi příjde, že to slovíčko "intention to move or capture" je přesnější než to "deliberately". Tohle prosím si nevykládejte tak, že šáhnu na nějaký kámen a někde s ním potáhnu na nějaké pole, pořád ho držím, vrátím se zpátky a pak budu požadovat, že můžu hrát jiným kamenem, protože to nebyl muj záměr :-) Tak tudy prosím cesta nevede. Ty příklady jsem uváděl někde na stránkach Durasu v diskuzi pod článkem z Bílovce... s odakzem na Gijssena.
- jinak Sofijská pravidla jsou v pravidlech již nějaký ten pátek, jen se upřesnila textace s originálem.
- G4 (time delay) je neštěstí či štěstí, jak kdo chcete - ovšem pouze za předpokladu, že se vše určí předem a všichni hrají na digitálních hodinách (je opravdu nesmysl, že byste mohli toto pravidlo uplatnit, protože Vy hrajete na digitálkách, ale soused vedle hraje na analogových hodinách, tak má peška).Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009