Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Krolop Petr | 04.12.2013
Lidský faktor, či nevyzpytatelná technika?

Jakýsi /možná, pán/ Rychlík roztočil pozoruhodným způsobem pomyslná kolečka zdejší, jinak poněkud ustrnulé diskuze. Ani se mně nechce věřit, že taková drobná a běžná lapálie, jako jsou opožděné výsledky v databázi chess.c, může vyvolat tak zběsilou a bezohlednou jízdu nějakého národního, či místního Rychlíku zdejší jinak poklidnou až spící diskuzní krajinou.

Tento, řekněme pan Rychlík, má samozřejmě jistou pravdu, leč vyjádřil jí poněkud nevhodným způsobem. Ono nazvat šachovými kriply funkcionáře, kteří se podíleli na rozdělení krajských mužstev v Jihomoravském kraji na KP1 a KP2. Tak na to musí být veliká odvaha. No, pan Rychlík nebude zřejmě až tak odvážný, protože nám jistě nesdělí své skutečné jméno, abychom si my méně odvážní mohli s obdivem povzdechnout: ,,Kurňa, to je borec!"

Já taky patřím k těm, co zpravidla každou neděli v podvečer, chvíli co chvíli zběsile klikají na databázi, aby ukojili svojí zvědavost, jak se ten den hrálo.

Přátelé, nevím jak to dělá třeba Mgr. Hnilička Michal, který zveřejňuje výsledky 2. ligy skup. E, mnohdy v rekordním čase. Opravdu nevím jak to dělá, ale dělá to moc dobře!

Jo, to je ten lidský faktor. Další věc ovšem spočívá v technice, která skutečně mnohdy selže, pak ani ten nejsvědomitější a nejsnaživější vedoucí soutěže nemá šanci nad ní okamžitě zvítězit.

Na kolejích čeká vrah - toť název dvou starších českých krimi filmů. Přenechme koleje opravdovým a skutečným rychlíkům, nevražděme se a nespílejme si do kriplů kvůli evidentním malichernostem. Ostatně, když nenaleznu v databázi ten či onen výsledek, tak stejně na netu naleznu něco jiného a mnohdy i zajímavějšího než bych vůbec mohl očekávat.

Novoborský šachový server mohl celý tento zbytečný problém vyřešit tím, že vytvořil prostor pro rychlé výsledky za soutěží družstev všech úrovní . Přátelé, stačilo by to jen přiložit ruku k dílu a tento prostor využívat !Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009