Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Ciprys | 18.09.2013
Re Milbo konference x praxe

Konkrétní příklad:
V letošním KP I. se tvrdě do posledního kola bojovalo o záchranu a podobně i v KP II. o postup.
Družstva záchranu i postupy patřičně oslavila, po čase vyšly závěrečné zprávy oficiálně potvrzující výsledky.
Koncem června se krajští funkcionáři na schůzi dohodnou, že v KP I. zavedou levnější, spravedlivější a divácky atraktivnější systém pro 8 družstev, která sehrají základní část na 7 kol a pak první čtveřice velké finále na jednom místě o postup a druhá čtveřice stejným systémem o záchranu. Zůstane 11 kol, vypadnou slabá družstva, ušetří se na jízdném a těm čtyřem týmům, které musí dodatečně sestoupit nebo nepostoupit, se řekne, že mají přece šanci příště, o co jde, chceme si zahrát a ne se hádat, no ne...?
Otázka pro Milba, Pavla Šťastného atd.: budou se po obdržení takového rozpisu družstva hádat nebo ne?
Jasně, pokud rozšiřuju soutěž, je to trochu něco jiného a dá se to urychlit (jak jsem psal minule). Rozhodně však buďme rádi, že podrobný manuál pro všechny možné změny nikde v řádech nenajdeme. Čím více práva, tím méně spravedlnosti. Soutěžní řád vyžaduje, aby všechny změny byly vyhlášeny v dostatečném předstihu a zbytek už nechává na každé STK, ať si to udělá podle místních podmínek a zvyklostí.
Ten náš příklad z úvodu by "podle zvyklostí" pokračoval takto: STK v roce 2013 napíše do rozpisu, že má v úmyslu změnit systém od roku 2014/2015 (tj. cca za rok a půl), proto v letošní sezóně 2013/2014 musí sestoupit více družstev (nebo se snížit počet postupů). Všichni ještě před přihláškou budou vědět, do čeho jdou a v nejhorším případě není pozdě tento "skvělý nápad" korigovat řádnou nebo mimořádnou konferencí.
Mě se takový postup líbí, ale možná jsem jen stará konzerva, jak by řekl Pavel Šťastný :-) Obecně by se změny měly dělat pomalu a opatrně tam, kde to dobře funguje. Rychlé změny jsou na místě v situacích, kdy dosavadní systém selhává.Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009