Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Krolop Petr | 22.06.2013
Re: Brýle a hodinky vs. pravidla FIDE.

Pan T. Rösner se docela zajímavě /a zatím bez odezvy/ zamyslel nad dalším osudem šachové hry po zavalení trhu "chytrými" brýlemi a hodinkami, které dokáží spustit i Houdiniho.

Pan T. Rösner nám současně pokládá tyto řečnické otázky:

1. Jak má nebohý šachový rozhodčí rozlišit, které hodinky dokáží spustit Houdiniho a které ne?

2. Budeme kontumovat všechny hráče, kteří při partii používají brýle? A nebo jen ty, co s brýlemi při partii podezřele manipulují? A co hráči s brýlemi, kteří si půjdou odskočit na toaletu? Nedáme jim rovnou distanc?

3. Začalo to mobilními telefony. Ale kde to skončí? Přežije vůbec šachová hra současný počítačový boom?

Jelikož nejsem šachovým funkcionářem, tak mohu panu Rösnerovi předložiti /možná trošku svérázné/ řešení a odpovědi na jeho otázky.

Šachovou partii není přece vůbec nutné hráti s brýlemi a už vůbec ne s hodinkami!

Navrhuji tedy možný vstup do hracího sálu /v případě nějaké oční vady/ jen a pouze s kontaktními čočkami!

Hodinky vůbec nelze tolerovat! Toť přece dávno platí pro mobily. Hodinky a mobily téměř jedno jest!

Přátelé, já bych si dovolil jíti ještě dál. Navrhuji aby se šachová partie hrála pouze v plavkách. Tedy v předepsaných "šachových plavkách", tj. na způsob bikin! Samozřejmě bez kapes a kapsiček /byť třeba vnitřních/.

Důležitá informace: Plavky mohou býti zcela průhledné, neboť sport jako takový a šachy nevyjímaje je nutno maximálně zprůhlednit!

Šachová hra samozřejmě přežije tzv. počítačový boom. Neboť přežila mnoho a mnoho generací různých národů. Šachová hra přežila mnoho devastujících válek, krizí. Přežila "komunismus" i kapitalismus. Přežila podivné remízové teorie šachových géniů - E. Laskera a J. R. Capablanky.

Těžko se sice vyhne hloupým lidským představám, výmyslům a nařízením, ale věřte, že stejně všechno vždy přežije. Tedy pokud do budoucna přežije, alespoň nějaký, třeba i menší národ. Stačí i pouhých pár lidí. Zatím není třeba chystat nějakou archu jako kdysi starý známý Noe.Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009