Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Vlastimil Rozumek | 27.03.2013
KP II A, poslední kolo a příští sezóna

""O sestupu Lipovce B a Adamova B bylo již rovněž jasno před tímto kolem. Ohrožené Vyškovy B i C předváděly hotové divy udatenství a soupeře porazily vysokým rozdílem, zda to ale bude stačit na záchranu, uvidíme až po přihláškách na další sezónu.
Pokud ze všech okresů budou mít postupující o účast v KPII zájem, nezbude oběma Vyškovům než se volky nevolky odebrat do okresního přeboru.""

Tolik výňatek z článku Miroslava Hurty.
Nevím, kdo přišel na myšlenku, že KP II se bude v příští sezóně hrát jen o deseti mužstvech. Že by nějaké rovnostářství?
Vcelku mě nezajímá, že ostatní skupiny mají ve skupině pro nezájem méně družstev.
Skupina A KP II, kde hraje mnoho družstev ze silného okresu Blansko, vytvářela o dvanácti účastnících ideální kolbiště soupeření, vyváženosti, délku sezóny, která byla dána počtem zápasů a ne v poslední řadě, i trvání tradice posledních let, která se osvědčila, mančafty ji přijaly za svou a těšily se na její pokračování v dalším roce.
Změna se má provádět na základě zodpovězení jasných otázek, které vyvstávají z nějaké nespokojenosti, nedostatku, nefunkčnosti.

Kdo z funkcionářů, kteří okleštění KP II rozhodli, si tyto otázky položil? Myslím, že si odpovídaly na otázky jiné, které základním hodnotám soutěže neodpovídají.

Píše se volky nevolky, vyškovské týmy.... Já si spíš myslím, bez nějaké urážky, že volkové a nevolkové rozhodli o něčem, co šachu v dotčených oblastech zájmu vůbec neprospěje.

Ano, základní otázky jsem nastínil obecně. Jak vypadají konkrétně?

Chceme větší konkurenci v KP II A?
Chceme, aby KP II A napomáhal rozvoji v šachových oddílech, rozvoji samotných hráčů v těchto mužstvech?
Chceme, aby hráči byly v šachové sezóně aktivní delší dobu ve hře za svůj klub?

Nebo je raději a to co největší počet pošleme do okresního přeboru, kde budou hrát v menším počtu hráčů za družstvo, kratší dobu v sezóně....atd?

Můj pevný názor je ten, že se těm volků a nevolkům podařilo to druhé.

Jako hráč MKS Vyškov A jsem odehrál i tři partie za MKS Vyškov C, tudíž mohu být nařčen z podjatosti, protože céčko je taky namočeno v sestupu. Upřimně říkám, že zbytečně, cítil bych to stejně, i kdyby měly sestupovat čtyři jiné družstva.

Tolik můj názor na tuto divnou reorganizaci, připomínající mi reorganizace jiné, nejenom v šachových soutěžích.Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009