Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Petr Krolop | 11.12.2012
Re - Honza: 1. liga mladšího dorostu.

Já si vůbec nemyslím, že by pan Hurta - coby rozhodčí, něco odflákl ! Na stránkách TJ Spartaku Vlašim jsem se dočetl:

,,David Pikal šel na chodbu, zapnul telefon, před spoustou svědků zavolal domů, že partie brzy skončí a že pro něj mohou přijet, telefon vypnul a vrátil se do hrací místnosti."

Partie /Pikal - Hosnedl/ pak v klidu pokračovala do 84. tahu bílého /viz pozici: Bílý - Kb6, Jd8. P - b4,c6. Černý - Ke5/. Přátelé, po jisté době prodlení. Tedy až v této, pro bílého Pikala jednoznačně vyhrané pozici, se vynoří jakýsi udavač !! A říčanští reklamují, že David Pikal použil na chodbě mobilní telefon !

Přátelé, jelikož nejsem šachový rozhodčí a používám jen svůj prostý, či selský rozum. Mám v tomto případě, naprosto jasno !

David Pikal, byť již ve vyhrané pozici a nezávadným hovorem s rodiči ohledně odvozu /před svědky/, přesto porušil platný soutěžní řád a kontumaci vyhrané partie si bohužel v tu chvíli zasloužil ! Tedy, kdyby na tento jeho přestupek někdo, pokud možno okamžitě poukázal ! Ovšem, nestalo se tak. Partie se hrála dál až do 84. tahu ! Zde bylo již i nejmenovanému udavači jasné, že říčanský hráč partii prohraje a tak přichází reklamace, stížnost na porušení pravidel ze strany vlašimského hráče ! Přátelé, pominu-li ubohost této stížnosti, či reklamace, domnívám se, že by zde mělo platit jakési časové prodlení oné stížnosti ! Vždyť i v našich zákonech se setkáváme s jakýmsi promlčením ! Já bych jednoznačně ponechal výsledek dosažený na šachovnici ! Ale stejně tak bych požadoval potrestání udavače !

Výsledek 0 : 0,5 nic dobrého nepřináší. Spíše se hodí do pohádky: O chytré horákyni.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009