Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Josef Plch | 28.01.2012
Ještě k anketě o hracím tempu v KP2

V jednom z příspěvků bylo možné se dočíst, že „k výsledkům ankety není co dodat“. Na jednu stranu je výsledek PRO zkracování hracího tempa jednoznačný, na druhou stranu si nejsem jist, že „není co dodat“. Osobně mne výsledek nepřekvapil, protože hlasovali ti, kteří se danému systému přizpůsobují, tudíž s ním jsou nějakým způsobem smířeni. Faktem je, že oproti minulé sezóně ubyla v kraji 4 družstva ochotná hrát KP2. Možná to s časem stráveným na zápase nesouvisí, možná souvisí. I kdyby souviselo, dalo by se to označit za problém menšiny, jíž většina nebude ustupovat.
Náhodou jsem hrál při dvojzápase v Lipovci, kde byl pořízen i záznam hlasování jednotlivých hráčů. Je to sice 32 lidí, ale ten vzorek je přeci jen malý, aby z něho šla vytáhnout nějaká relevantní statistická data. Nicméně: průměrný věk hráčů byl 44 roků. Nejvýrazněji pro zkrácení byl nejmladší Sloup (6:2, průměr 39 roků) a nejvíce proti zkrácení nejstarší Vyškov B (1:7, průměr 52 roků). Netvrdím ale, že věk a hlasování spolu souvisejí.
Stejná data u ostatních družstev by se ještě dala z ankety dodatečně zpracovat – třeba by to něco napovědělo.
A pak mne zaujalo ještě jedno – hráč X se opakovaně omlouvá ze zápasů, protože má moc učení ve škole – a hlasuje pro zachování tempa. Hráč Y se nemůže dočkat konce sezóny, protože je toho moc a už je vyčerpaný – a hlasuje pro zachování tempa. Hráč Z říká, že šachisté nepřestávají hrát kvůli dlouhému tempu, ale kvůli zaměstnání, rodině… (jako by to s časem nesouviselo).Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009