Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Josef Plch | 26.12.2011
Krajské soutěže 5

1. Reakce na p. Chmelíčka:
a) Standardní systém při osmičlenných družstvech a 12 členných skupinách byl a v JmŠS i je 2-3 skupiny nižší pod 1 skupinou vyšší. Z tohoto pohledu byl předchozí systém a je i stávající systém 2-3 skupin KP2 a nad ní 1 KP1 "v pořádku". Ale návrh na rozšíření KP1 na 16 družstev při současné redukci KP2 na 30 (24, 20) družstev by tomu neodpovídal.
b) Vzpomínám si na doby, kdy - pokud už na konci soutěže neměla některá družstva o co hrát - objevovaly se výsledky domluvené nebo zápasy odehrané jen na papíře. Bohužel - regulérnosti soutěže prospěje, když co nejvíce družstev bojuje co nejdéle o postup či sestup. I z tohoto důvodu se mi myšlenka na rozšiřování KP1 nelíbí.
c) V současnosti postupují družstva z JmŠS do 2 skupin II. ligy, takže teoreticky se může stát, že bude do KP1 padat 6 družstev a z KP1 by tak při nejhorší variantě za dnešní struktury sestupovalo posledních 7 družstev.
2. Když jsem pročítal uváděné návrhy, nezdá se mi můj nápad se 3 skupinami KP2 po 8 družstvech a následnou 1 skupinou finálovou a 3 o udržení zcela špatný - redukuje počet družstev, drží rozdělení na 3 územní skupiny, zajišťuje, že do KP1 postoupí nejlepší družstva... Navíc je možno udělat volitelný počet postupů do KP1 - 2 nebo 3 družstva (nebo uvést v rozpisu, že 3. družstvo by postupovalo jen v případě, že z KP1 budou padat max. 3 družstva - to by byla možnost autoregulace podle sestupů ze II. ligy).
3. A ještě je tu jedna možnost, kterou připouští Soutěžní řád, čl. 3.1.4 (tím nechci říct, že ji navrhuji, ale možnost to je): Ponechat stávající strukturu i počty družstev, ale zredukovat počet hráčů v družstvu KP2 na 5. Kromě jiného by to přineslo i úsporu nákladů, naplnění soutěže i zvýšení její úrovně...
4. Ale všechno, co řešíme, je následek, ne příčina. A příčinou není úbytek počtu družstev, ale úbytek počtu hráčů. Vzpomínám na "propopulační" opatření prosazená p. Hurtou v rámci MŠS. A kdo ví, zda tento úbytek nesouvisí i s hracím tempem - z tohoto pohledu by byla zajímavá anketa mezi těmi, co hraní šachu v posledních letech zanechali.Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009