Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Josef Plch | 16.12.2011
Krajské soutěže 1

Nejprve pohled do historie, jak se došlo k současnému stavu:
Při přechodu se struktur MŠS na JmŠS bylo jasné, že podle počtu registrovaných členů má JmŠS 2 postupová místa do 2. ligy, bylo ale nutno počítat s tím, že se tento počet může v budoucnu změnit. Současně bylo třeba pojmout 7 postupujících z okresních přeborů. Dále existovalo znění Soutěžního řádu, že se hraje ve skupinách jednokolově každý s každým a že vítěz soutěže nižší má právo na přímý postup do soutěže vyšší. S ohledem na výše uvedené se zvolila dvoustupňová varianta KP1 + KP2.
1 skupina KP1 zajišťovala pružně reagovat na počet postupových míst do 2. ligy, 2 skupiny KP2 nebyly ideálem, ale byly zvoleny s tím, že čas ukáže. Protože systém fungoval a protože v okresech stále bylo dost kvalitních družstev, která chtěla hrát krajské soutěže, po jedné či dvou sezónách se KP2 rozšířila na 3 skupiny, protože se tím řešil ekonomicko-dopravní problém tří oblastí – sever, jihovýchod, jihozápad. Plusem bylo i zvýšení motivace v KP1, naopak ubylo motivace v KP2 (klesl počet sestupujících ze skupin). Tím se krajské soutěže téměř zasytily.Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009