Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Ciprys | 21.11.2011
Konec krajských sekretariátů ČSTV na dohled

Loni bylo na provoz krajských sdružení ČSTV vyčleněno 20mil Kč. Letos to bylo jen 10mil a tak krajská sdružení musela polovinu prostředků získat zpoplatněním služeb pro jednotlivé svazy (jde zejména o účetní služby a pronájem kancelářských a schůzovních prostor pro největší svazy).
Dnes přišel mail od předsedy a generálního sekretáře ČSTV sdělující, že v roce 2012 se podpora zastaví úplně. Krajská sdružení budou muset svazům naúčtovat dvojnásobek letošních částek nebo nahradit podporu z ústředí dotací od krajských úřadů anebo radikálně omezit činnost.
První možnost narazí na neochotu svazů zvyšovat už tak vysoké poplatky za služby, dotace od kraje v řádu statisíců je také utopií a tak zbývá jen omezování činností, propouštění zaměstnanců (většinou už je to jen ekonomka, sekretář už odešel dříve) a zmenšování pronajatých ploch.
Není vyloučeno, že po mnoha letech sportovci z lukrativních prostor v centru Brna přímo na náměstí Svobody zmizí úplně. Prozatím je výhodou, že stejné prostory využívá i Brněnské tělovýchovné sdružení (tj. městské sdružení ČSTV, které má šanci na podporu od města Brna).Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009