Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Hampel | 02.09.2011
Hrací tempo

Názorů pánu Plcha a Cipryse si vážím a též s nimi nezřídka souhlasím.

Podívejme se ale konkrétně na hrací tempo a na OP Brno-venkov. Jaké bude mít následky znatelné zkrácení hracího tempa? 1, Pan Šťastný bude spokojený (alespoň na chvíli). 2, Ubude hráčů, kteří odmítnou hrát zrychlené partie. Možná ne tolik, aby ubylo družstev. 3, Jako přínos bych viděl, že někdo nový začne OP hrát. Ideálně přibyde družstvo či několik družstev.

Takže se ptám, jak by to dopadlo ve Vranovicích? Postavili by při zkráceném tempu do OP dvě družstva? Dál mi není jasné, proč už dávno s mládeží masově nehrají Základní soutěž či Základní turnaj (2 x 1 hodina na partii), pak by jim mládež kvůli pomalému hracímu tempu zřejmě neutíkala.

Osobně si myslím, že hrací tempo má na aktuální úbytek hráčů okrajový vliv. Tento můj názor by mohly změnit informace, které na konci svého příspěvku zmiňuje pan Plch, a které nemáme.

Proto bych prosil všechny (kompetentní) hráče, kteří k tématu hrací doby mají co říct, aby se vyjádřili třeba zde, anebo mi mohou soukromě poslat email.

Jistě bych ale oddělil pojmy "nemít na šachy čas" a "hrací tempo je příliš dlouhé". První z pojmů je velmi široký, a podle mých zkušeností odráží především pracovní vytížení a s ním spojené finance.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009