Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Miroslav Hurta | 23.08.2011 | sekce:Soutěže dospělých
Hrací tempo

Pravopisné chyby u autora "IGMihail" by mi ještě tolik nevadily (holt někdo nedával ve škole pozor, něco mohou zase způsobit i prstové chyby při ťukání textu na klávesnici) jako spíše to, že není schopen si ověřit ani jednoduché informace, které jsou snadno dostupné. Tak například předseda ŠSČR Viktor Novotný je stár 33 let, předseda Jihomoravského šachového svazu David Hampel rovněž 33 let. Kde tedy jsou ti "nehybní starci v ústředních výborech", na které IGMihail rádoby vtipně naráží?

Kdo se pohybuje v šachu aspoň pár let, ví, že o tempu v soutěžích družstvech se rozhoduje na základě ankety, kterou šachový svaz (resp. STK) čas od času vyhlašuje a ke které se může vyjádřit každý účastník dané soutěže (každé družstvo má jeden hlas). No a je to ta většina, která pak rozhoduje...

Tím nechci říci, že i většina se nemůže mýlit. Ale pak je potřeba o tomto omylu onu většinu přesvědčit (o tom by mohl mnohé vypovědět třeba Pavel Šťastný, který se rok co rok snaží o zkrácení hracího tempa na okrese Brno-venkov), a ne se neinformovaně navážet na jakési neidentifikovatelné zkostnatělé starce v ústředních výborech.

Mimochodem, všimli jste si, že (zpravidla sobotní) jednodenní soutěže v rapidšachu a bleskovém šachu jsou koncipovány vyjma maratónů tak, aby trvaly 4 - 7 hodin? Alespoň já jsem o žádném dvouhodinovém bleskovém turnaji neslyšel a u rapidu si to ani nedokáži představit. A přesto se mládež těchto „ tzv. dlouhých turnajů“ účastní.Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009