Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Jaroslav Benák | 08.07.2011
Re: Školení rozhodčích

Smysl předmětného ustanovení Statutu rozhodčích už vystihl přede mnou pan Páral. Jde o to, aby se rozhodčí pravidelně seznamovali se změnami pravidel. 4letá platnost (tj. ne 3letá, jak píše pan Korcián) byla zvolena proto, že Pravidla šachu FIDE se mění jednou za 4 roky. Je tak dosaženo toho, že každý rozhodčí se seznámí s každou verzí Pravidel FIDE.

Jak už naznačil pan Páral, analogie řidič-rozhodčí není přesná. "Normální řidič" udělá zkoušky a pak jezdí po silnicích. "Normální šachista" žádné zkoušky mít ani nemusí a prostě hraje turnaje. Pokud se neseznámí s novými pravidly a kvůli tomu třeba prohraje (protože se například změní okolnosti, kdy lze reklamovat remis), nese odpovědnost on sám (popřípadě zkazí výsledek svému družstvu). Oproti tomu rozhodčí je v šachách na úrovni dopravního policisty, který má dbát na bezpečnost provozu a občas musí i trestat provinilce. Je v zájmu všech, aby takový dopravák postupoval podle aktuálních pravidel a nikoliv podle toho, co kdysi před lety slyšel na školení.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009