Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Pavel Šťastný | 02.06.2011
2.6./3)

Davide, vždycky jsem na Tobě obdivoval a stále obdivuji, klid a trpělivost s jakou všem ignorantům a zabedňencům, jako jsem třeba já, vysvětluješ, jak probíhá financování sportu, potažmo šach. svazu. Nicméně zúžení problému na pouhý účetní výpočet, kterému navíc kromě Tebe a ještě několika dalších výtečníků, nikdo další už příliš nerozumí, odmítám. Tvoje čísla jsou sice přesvědčivá, nicméně věřím jenom těm statistikám, které jsem si sám zfalšoval (W.Ch.). Já problém vnímám jednak v rovině, že naši kolegové ze svazu stoního tenisu to takhle s kalkulačkami nepřepočítávájí, startovné do soutěží mají jednotné a jednak věc posuzuji ve světle časového kontextu a současných okolností kolapsu financování české tělovýchovy. Jsem z toho všeho maximálně znechucen a frustrován. Jistý soudruh asi před 100 lety zavedl do světových slovníků termín "užitečný idiot". S masou těchto užitečných idiotů pak vnutil v jedné šestině světa a nejbližšímu okolí "pořádek", jehož důsledky pociťujeme dodnes. Zcela v těchto intencích, jako klika užitečných idiotů, posloužila obetonovaná sekta ekonomických a řídících diletantů, zvaná výkonný výbor ČSTV, panu Hušákovi k zdevastování Sazky, coby slušného zdroje svazových příjmů. A nikoho to nezajímá, nikoho to nevzrušuje. Když někdo napíše článek do diskuse, tak o tom, jaké se má vybírat startovné u Pásků a jestli má být pivo v ceně. Nevíš, nečlenové ČSTV tam taky platí víc a pivo mají dražší? (Tím nechci pochopitelně snižovat význam tohoto turnaje). Zvýšené startovné vnímám v tomto světle v menší míře jako velkou nespravedlnost vůči těm, kteří nezavinili, že svazové příjmy od státu jsou teď o hodně nižší, než byly v "předarénové době" od Sazky, ale hlavně jeho zdůvodnění - odvolávání se na ČSTV, tento zdegenerový shluk čtyř písmen, považuji za neslýchanou drzost a výsměch všem, kterým vadí v našem státě korupce a beztrestnost takových lumpů, jako je pan Hušák a jeho užitečných idiotů - pánů Kořanů, Srpů, Šustrů a jim podobných. Jsem rozezlen na největší míru. Ustanovení ek.směrnice čl. 2.6. odst. 3) s těmihle čtyřmi písmeny na mě proto působí jako červený hadr na býka.
Kdybychom se topili v penězích, nikoho by ani nenapadlo brát do ruky kalkulačku a ukazovat prstem na ty zlé Sokoly, co chtějí týt na úkor ostatních. Pan Hájek by dostal na "Zaječice" od svazu 25 a ne 5 tisíc a nemusel by se "hojit" na Sokolech. A možná jsem nebyl sám, kdo kvůli těm 4 stovkám navíc odmítl přijet. Jakýsi "notoricky známý" americký ekonom (jeho jméno jsem pochopitelně zapomněl) prorokoval ek. krizi r. 2009 slovy: "nemůže-li něco travat věčně (myslel tím pochopitelně umělý ek. růst v předkrizové době), musí to nutně skončit". Na jeho slova došlo. Žádný strom neroste do nebe a boží mlýny sice pomalu, ale spolehlivě, melou. Tvrdím, že toto rčení má širší, než ekonomickou platnost. Dříve či později skončí jak dnešní český mafiánský kapitalismus, příliv peněz do tělovýchovy se zase stabilizuje a ustanovení o dvojnásobném startovném z ek. směrnice ŠSČR konečně vezme čert. Tak jako vzal čert dvojí ceny pro našince a pro cizince někdy těsně po revoluci. Ty taky někdo s kalkulačkou v ruce spočítal a "odůvodnil".Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009