Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Ciprys | 01.03.2011
Re: Příspěvky

Zdravím Jindru, bouřlivou reakci jsem čekal. Proto jsem něco podobného ani nehlásal na konferenci, abych se vrátil se zdravou kůží :-)
Hlavně už byl večer, únava a "hlasovací mašinerie" (jak říkával jeden významný činovník) v takových chvílích často semele a schválí kdejakou blbost.
Přesto si pořád stojím za tím, že tento přístup je nejkonzistentnější s dnes platnými řády. Pokud se někde dočteme jedinou větu, že počáteční registrace platí až do doběhnutí dlouhodobých soutěží, bude vše OK. Jenže nic takového nikde nenajdeš a každý by to mohl napadnout. Navíc je tu i jistý precedens. Asi před dvěma lety musela STK na tvrdý nátlak VV změnit své stanovisko a začít uplatňovat zásadu, že i hráč dopisovaný na soupisku k jarní části soutěže musí být aktivně registrován nejen na jaře, ale i na podzim, kdy sice nehrál, ale doplněním už byl brán jako účastník soutěže.
Pokud se shodneme na změnách řádů, možností je několik - posunout termín platby příspěvků až po soutěžích, stanovit, že podzimní registrace v soutěži platí až do doběhnutí této soutěže na jaře, úplně změnit systém placení, spočítat vše na svazu a posílat klubům faktury. Asi by se našly i jiné způsoby a VV ŠSČR dostal za úkol vyřešit vše do 15.6.2011.
A už vidím, že je to blbost (viz úvod). STK musí vydat rozpis do 31.5., tak si bude muset VV minimálně o měsíc pospíšit.
Abych Jindrovi a Zdeňkovi Jandovi trochu zviklal jejich neotřesitelnou víru, že jihomoraváci chtějí nahrazovat chybějící příspěvky drakonickými pokutami, prozradím jim (kromě toho, že jsem v mnou řízené soutěži neuložil v předchozích dvou sezónách ani korunu pokuty), že jsem na konferenci nehlasoval pro pozastavení zvyšování příspěvků. Když už jsme to jednou rozjeli, považoval jsem za lepší nechat to doběhnout do konce a teprve pak se v klidu rozhodnout, co dál.
Zdravím do Děčína!Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009