Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Ciprys | 02.10.2009
Ad Jan Kalendovský

Jó před 20 lety, tehdá jsme byli všichni o 20 let mladší, milejší a příjemnější, dokonce i ten sv. Jan Křtitel, co tehdá volával hlasem volajícího na poušti je dnes zřejmě mrtev (jak zní volání mrtvého na poušti a zda může být rušivým elementem při partii by byla dobrá otázka do testů rozhodčích třeba v Saudské Arábii :-))
Zda rozhodčí potřebujeme nebo ne, se rozhodněme třeba po shlédnutí notoricky známého videa (mimochodem s klasickým tempem). A pokud je opravdu potřebujeme, měli by být zárukou regulérního průběhu utkání a také nositeli zodpovědnosti, když se dějí nějaké nekalosti. Zhruba před 10 lety byla situace u rozhodčích naprosto tristní. Školení se zastavila, třídy platily takové, jaké si kdo nahlásil, dovolat se spravedlnosti vůči křivému písknutí nebylo kam.
Dnes má komise rozhodčích ambici vrátit rozhodčímu vážnost, jakou jsem jako kluk před těmi 20-30 lety pociťoval vůči panu Blatnému, Látalovi aj. a v tom jí fandím. Troufám si tvrdit, že obecná úroveň rozhodčích v poslední době vzrostla, alespoň tak soudím z toho, že slyším stále méně historek o povedených kouscích pánů s rozhodcovským odznakem, jakých znám z dávnější minulosti přehršel.
Samozřejmě důraznější vystupování Komise rozhodčích nese i zápory - jako všude ani zde není nic černobílé, ovšem zdá se mi to lepší než nečinnost panující před tím.Aktuální akce

» 
16.2.2019

Třetí sobota

» 
» 
19.2.2019

Základní turnaj

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009