Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Ciprys | 15.09.2009
Pískání selhávajících brzd vzbudilo cenzora

Povolání cenzora získalo mizernou pověst až nedávných časů. Dříve to většinou nebyl žádný ctižádostivý leštič klik snažící se zakázat vše, co svým šéfům a chlebodárcům na očích viděl, ale často velmi zodpovědný a velmi nezávislý úředník, který svou práci konal skoro jako dnes Ústavní soud - zakázal jen to, co politikům skutečně hrubě ujelo nebo na co si někdo (oprávněně) stěžoval.
Když se za takovým cenzorem přišlo po dobrém - např. když před jeden a tři čtvrtě stoletím jakýsi Ignác (později zvaný Karel Hynek) Mácha s Májem nejprve vysoce ocenil vlastní cenzorovy literární pokusy a poté představil Máj jako ódu na rozpuk jarní přírody, požehnané z nebes a na zemi moudře spravované císařpánem, smlčev přitom hlavní linku příběhu o touze po svobodě a nezávislosti (což se tehdá, pár let po konečné porážce toho buřiče, neznaboha a rušitele míru Napoleona považovalo za zločin z nejtěžších) - dalo se lecčehos dosáhnouti a leccos zveřejniti :-))
Budiž takto chápán i (ostatně mimořádně zřídkavý) cenzorský zásah v tomto fóru. Kdož nese do étéru obvinění, nechť přidá i důkazy nebo vše zaobalí tak, aby se cenzoru zavděčil nebo ho alespoň nedráždil.
S nejhlubší úctou páter Koniáš,
Tiskové služby a provoz spaloven s.r.o.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009