Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Miroslav Hurta | 26.05.2009 | sekce:Soutěže dospělých
Re: Stanislav Páral II

Při čtení závěru příspěvku pana Párala se mi vybavil údajný citát W. Churchilla, že důvěřuje jen těm statistikám, které si sám zfalšuje. Jinak by se mu z přehledu nevytratili Adam Dvořák (získal divokou kartu), Martin Blahynka (přímý postup), Veronika Bartošová (věková vrstevnice Jany Hlaváčkové, i když mluvit o postupech u dívek nemá valného smyslu - republikové mistrovství mohou hrát všechny) a především starší kategorie H14 a H16, kde Lokomotiva získala pět postupů vybojovaných jen vlastními odchovanci. A kdyby se pan Páral podíval na výsledky nedávno proběhlého mistrovství dětí do 8 let ve Vyškově, jistě by mezi oddíly, kde mají talentované děti, mohl zařadit i Lokomotivu Brno.

Určitě se tedy nejedná o oddíl, který by v práci s mládeží stavěl na přetahování dětí z jiných oddílů i když jiní - přiznávám - na tom stavět mohou). Pokud vím, nikoho jsme aktivně k přestupu neoslovovali - ale když někdo přijde sám a má zájem...

Na rozdíl od Martina si myslím, že Lokomotiva v našem kraji ční nad ostatními ne proto, že by všem ujela, ta si drží jen solidní republikový standard, ale spíše proto, že v mnohých jiných oddílech našeho kraje úroveň práce s mládeží poklesla. Vždyť ještě před deseti lety patřily k republikovým špičkám Brankovice, Poštorná... To teď není.

Nejde o to mít v sestavě družstva mistry republiky. Ale chybí tady to nadšení v šachu něco dokázat, touha vyrovnat se republikové špičce (i když se to nakonec nepodaří), odhodlání odjet do Zaječic a zkusit své síly srovnat s republikovou špičkou, i když dostaneme nabančeno. Vážím si práce každého, kdo v této době s mládeží pracuje, ale jaksi ta neochota nebo pohodlnost vybočit z krajských měřítek, to mi u mnohých našich mládežnických oddílů vadí. A kritika tohoto postoje byla účelem mého článku.Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009