Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Petr Galuška | 31.01.2009
Peníze až na prvním místě

Pomalu se těším na konec února, kdy bude po konferenci ŠSČR. Pohasnou emoce o financích a zase bude do vánoc klid. Určitě se najdou šachovější témata na diskusi.
Už dlouho čtu všechny finanční diskuse. Pokud vynechám ty \"násilnické\", které mi nejdou moc pod nos, myslím že to šachisté myslí dobře.
Poctivě jsem si přečetl Davidovu zprávu. Tedy oficiálně zprávu předsedy JMŠS. Vůbec mu nezávidím a oceňuji výsledek, který obsahuje mnohé z našich diskusí.
Rád bych zdůraznil (hlavně za svoji osobu), že je mi docela jedno, jaká častka se bude platit. Jen podporuji myšlenku správného využívání finančních prostředků.
Věřím, že velká většína šachistů je protřelá světem, nebo alespoň čte noviny. Finanční krize se netýká jen bank a firem. Týká se kompletně všech. Padají firmy, propouští se lidé, snižují se příjmy. Podpořme tedy to naše šachové společenství. Vytvořme jistinu, která nedopustí, abychom za rok nemuseli koumat o tom jak zachránit alespoň podstatu šachového života. Je docela možné že mnoho našich lidí (šachistů) se dostane do svízelné situace a šachy nebudou prioritou. Pak je jedno, jaká bude výše příspěvků. Nejen funkcionáři, ale hlavně šachoví profesionálové a poloprofesionálové budou mít tvrdší chlebíček. Už nám padly Karlovy Vary (GP) a OPEN Česká Třebová. Nejen sponzoři budou couvat, ale i účast hráčů na \"zabezpečených\" turnajích se sníží a to může být problém. Věřte, že o tom něco vím. To se týká nejen turnajů, ale i družstev, které hrají vysoko s placenými šachisty.
Co tedy na závěr. Podpořme naši společnou pokladnu. Máme kontrolní orgány. No a když se nám to nebude líbit, za rok zakročíme. Bude nás to stát maximálně 300Kč/hlavu. (vycházím z návrhů rozpočtu)Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009