Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Ciprys | 30.01.2009
Slabý odvar konference

Předchozím příspěvatelům píšícím v době, kdy administrátorovi chystajícímu se na ranní šichtu už dávno spadla víka (tak to nestihl promazat :-)), možná nadzvedlo víčka a rozvázalo jazyk něco ostřejšího, takže jsme se černé na bílém dozvěděli i to, co si někteří jen myslí nebo na co hezky česky u piva nadávají, ale rozhodně v tomto případě neplatí "In vino veritas".
Příspěvek Jardy Fuksíka říká v prvním plánu totéž, co cítíme všichni - svazový rozpočet je v rekordním deficitu, propadají se nám příjmy od Sazky (to je ta "změněná situace" oproti letnímu jednání v Kyjově) a přitom v řadě výdajových kapitol - zejména těch nejcitlivějších jako jsou odměny a režie svítí čísla poměrně výrazně přesahující 100% už po 3. čtvrtletí!
Ve druhém plánu však Jarda trochu podléhá "konspirační" teorii o "penězovodu" ke "spřízněným" organizacím. Kolik stojí reprezentační soustředění v Beskydech? To je jednoduché. Soustředění běží plně v režii BŠS a nezávisle na ŠSČR. Pokud se neúčastní nikdo z TOP skupiny, nestojí to ŠSČR nic. Pokud ano, uhradí ŠSČR náklady právě a jenom těmto talentům z peněz na talentovanou mládež. Zda jsou pro soustředění vybírána i jiná místa s odpovídající kvalitou a cenou, musí posoudit jiní.
Jarda do "šíleného" nárůstu pro mládež zahrnul i peníze na krajská centra mládeže. Ty jsou spravedlivě rozdělovány podle vybojovaných účastí na MČR mládeže. A považte, na severní Moravě je neshrábne Frýdek-Místek s nejvyšším počtem postupů, ale dělí se "nespravedlivě" mezi všechna fungující centra, i ta, která pracují, ale zrovna žádný výsledek nemají.
Metodické materiály už vysvětlil pan Růčka, ty také nemají s F-M nic společného.
Dále mě vždy pobaví obviňování Vojty Pláta, že se pod jeho nickem skrývá jeho poněkud kontroverzní tatínek. Vojtu znám nejméně od jeho 10 let a můžu zcela zodpovědně říct, že jeho uvažování a vystupování už v té době připomínalo spíše dospělého než dítě. Jeho názory nechci komentovat, ale bezpečně vím, že jsou jeho, nikoliv tatínkovy.
Ovšem tato diskuse je možná jen slabým odvarem toho, co se můžeme doslechnout na konferenci v Havlíčkově Brodě, pokud na ni nepůjdeme a kompromisními a předjednanými návrhy. Každý bude muset něco slevit.



Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009