Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Josef Plch | 09.01.2009
Jak by to být mělo a jak to je

K debatě o startovném pro naše přední hráče na mistrovstvích republiky, olympiádách... atd. mám jednu poznámku. Jedna věc je, jak si myslíme, že by to být mělo, jiná věc je, jaká je reálná situace. Prudce se změnila doba a s ní myšlení lidí, více asi těch mladších. Vidím to na fotbale - dnešní kluci nepovažují za čest hrát za svou obec, klidně pendlují z oddílu do oddílu (či do Rakouska) - především za penězi, zatímco jejich otcové odmítali lákavé nabídky na přestupy do vyšších soutěží, kde by i něco dostali, protože patřili ke své obci. Jsou ještě dnes nějaké takové party? Klubismus? Patriotismus?
Pokud by se startovné nevyplácelo - opatrně si tipnu, že by tam svaz zvučná jména nedostal. Kdyby na MČR nehrála zvučná jména - jakou váhu by měl titul přeborníka? Bylo by takové MČR uplatnitelné v médiích?
Kdysi jsme to zažili na okresním přeboru jednotlivců - postupně se vytratili hráči KM i 1. VT, z okresního přeboru se stal poslabší turnaj. Pak náhle přišly z MŠS účelové peníze na OP - rázem byl zájem i mezi "špičkami". Pak už nepřišly - a okresní přebor jednotlivců zanikl.
Podobné je to s olympiádou - podle umístění na ní přicházejí dotace z MŠMT. Svaz se snaží zajistit papírově nejsilnější sestavu (i splněním finančních požadavků hráčů), aby měl alibi, že udělal vše pro dobrý výsledek (a tedy přísun peněz).Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009