Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Petr Galuška | 06.01.2009
A zase ty peníze.

Diskuse se točí a to znamená že nás to zajímá. To je dobré znamení na cestě k cíli. Já jsem před několika lety seděl před začátkem kola openu a na kuráž jsem si dal malé pivo. Jeden ze známých IM (profesionál) posedával u minerálky a bylo vidět že už se chystá na partii. Tak jsem jen tak řekl : "Víte jaký je rozdíl mezi mnou amatérem a Vámi, profíkem?" Chvilku bylo ticho..... Tak jsem dodal : "Já když sedám k šachovnici, tak už mám vyděláno....". Tím chci říci, že obdivuji všechny kdo má šachy jako zdroj obživy. Já bych do toho nešel ani s 2600+.
Nekamenujme tedy profíky. Nemají to lehké.
Na druhou stranu musím ale dodat, že by to měli být oni (určitě většina), kdo budou pomáhat s propagací. Kdo chce dostávat, musí něco investovat. To neplatí jen u šachu. Nemám na mysli zrovna ty blicky.
Teď něco k nám amatérům.
Pavla Šťastného znám jako rovného a pohodového chlapa. Přesto nesouhlasím, že by kluby musely padat na základě zvýšení poplatků. Možná některý klub padne, ale šachisti kteří mají hru rádi a hrají pro ten správný pocit se dohodnou kudy kam a kde penízky seskládat. Ono to stojí všude stejně. Takže to chce sednout u něčeho dobrého (to ve Vranovicích určitě máte). Spočítat to třeba dle návodu pana Papaye a najít cestičku.Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009