Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

David Ciprys | 04.12.2008 | sekce:Informace komisí
Re: Konference, poplatky a jiné

Příspěvková debata se nám pěkně rozjela, přitom je to jen slabý odvar toho, co nejspíš uslyšíme na Konferenci. Ach jo... Dovolím si k předchozím příspěvkům pár poznámeček.
1. Trochu s rozpaky sleduju dělení na "my", kteří chceme pro "svaz" to nejlepší a "oni" kteří si hrají na svém oddílovém či krajském píšečku a dění ve "svazu" je nezajímá. Mám pocit, že svaz, svazek je sdružením všech, kteří jsou jeho členy - nás, kteří zde denně diskutujeme i těch, kteří si chtějí jen občas zahrát.
2. S ještě většími rozpaky sleduju, jak "mládežníci" nic neplatí a jen nám z rozpočtu ujídají např. formou tréninkových center (ty si kraje vytvořily z iniciativy ŠSČR, nasmlouvaly si trenéry a oj, na konferenci blesk z čistého nebe - "Promiňte, nejsou peníze, centra nebudou..." Divíte se, že si kraje slíbený příspěvek doslova vydupaly?). Všiml si někdo, že pro komerčně úspěšnější sporty je dnes základem jejich prezentace, díky které úspěšně rýžují peníze od obcí i sponzorů, "výchova mládeže ke zdravému způsobu života"?
3. Můj mateřský oddíl letos odvedl na příspěvcích 4,800Kč. Po zvýšení (300-200-100) by to bylo přes 13,000Kč, pokud by se platily krajské příspěvky přes 15,000Kč. Pro porovnání se na své tělovýchovné jednotě nebo ČSTV zkuste přeptat, který sport takto podporuje svůj svaz. "To máte nějakou zlatou kartu nebo exkluzivní členství?" Omyl, to je jen paušál bez dalších poplatků, startovného atd. atd...
Fandím mladým schopným funkcionářům nezatíženým minulostí, ale aby i ti zkušenější byli správně pochopeni, chtě nechtě musím jako pamětník něco doplnit. Konference ŠSČR se na jaře 2005 nejméně hodinu vášnivě přela, zda máme nebo nemáme dostatek peněz na rozsáhlejší oslavy 100let organizovaného šachu. Po smršti věcných i osobních příspěvků, občasných výpadů i urážek a několika hlasováních bylo usneseno: "Jelikož rozpočet není nafukovací, uvolňuje Konference na oslavy částku, která nesmí přesáhnout 300,000Kč". A kolik oslavy stály ve skutečnosti? 500,000Kč je v kolonce Galavečer, dalších 300,000Kč je schováno v Propagaci. Ojedinělí kritikové na další Konferenci 2006, tj. "oni, které dění ve svazu nezajímá" byli umlčeni slovy "Byla to krásná akce"... Jako přímý účastník mohu potvrdit, že akce byla skutečně jedinečná a výletu 2x300km na vlastní útraty jsem nikdy nelitoval. Ovšem řekněme si upřímně - kdybyste jako manažeři projektu takto hospodařili v soukromé firmě, řekne vám šéf nebo majitel "Byla to pěkná akce?" A má vůbec cenu hádat se celý den na Konferenci, když její rozhodnutí stejně nikoho nezajímá? Má cenu zvyšovat příspěvky, když mohou být takto libovolně (byť bohulibě) utráceny?
Jistě všichni cítíme, že příspěvky musí jít nahoru, už jen proto, že vše je stále dražší. Ovšem musí se také šetřit. V Kyjově při MČR žáků se zástupci moravských krajů s předsedou ŠSČR shodli na průchodnosti cca 50Kč pro ŠSČR pro všechny členy včetně dětí už od roku 2009. Po čtvrt roce je vše jinak a hádejte, jakou chuť mají krajští funkcionáři do dalších jednání o nových návrzích...Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009