Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Josef Plch | 02.12.2008
Fakta

1. Vše, co jsem uvedl, byla fakta. Dr. Janda mne obvinil z neznalostí (a asi i lží), aniž by cokoliv z toho vyvrátil. Právě kvůli podobným delegátům jsem už před pár roky ztratil zájem účastnit se konferencí ŠSČR.
2. V okamžiku, kdy Sazka neposílá do svazů přislíbené peníze, přestává být věcí jejího ředitele, v jakém jezdí služebním autě - a mělo by to být předmětem zájmu akcionářů svazu (což jsou - nemýlím-li se - de facto svazy, tedy i každý jeden z nás).
3. Pokud se nemýlím, tak příslušná konference ŠSČR odhlasovala výši výdajů na oslavy vzniku organizovaného šachu, aniž by tam byla nějaká klausule \"když někde ušetříte, tak tam šoupněte klidně víc\". Tato výše (tuším 300.000 Kč) byla hrubě překročena (tuším o 500.000 Kč) v rozporu s rozhodnutím konference.
4. Poměrně pečlivě jsem zkoumal rozpočet, kde se oněch 500.000 Kč vzalo. Zhruba o tuto částku (pokud si dobře pamatuji) toho roku dostal ŠSČR více z MŠMT - což by měly být účelově vázané dotace. Nenabyl jsem zatím dojmu, že ty peníze ŠSČR ušetřil.
5. Naprosto odmítám logiku, že - když se někde výrazně ušetří - se může jinde výrazně přidat v rozporu se schváleným rozpočtem. To by se taky mohlo nejet na olympiádu a peníze by mohly být přetaveny v odměny funkcionářů.
7. Pokud se nemýlím, tak loni (?) dostal VV ŠSČR za úkol ve spolupráci s kraji zpracovat analýzu hospodaření a navrhnout východiska. Ten úkol (pokud se nemýlím) naprosto nebyl ze strany VV splněn. Opět důvod k odmítnutí zvyšování příspěvků.
8. Mně nejde ani tak o to, zda je příspěvek vysoký či nízký, ale o to, že opakovaně nejsou plněny přísliby po ose Sazka - ČSTV - a odpovědnost (příspěvky) je snahou převést na řadové členy. Vadí mi, že se někde v našem svazu vydá půl milionu navíc - a vše je O.K. Takové organizaci mám přispívat??
9. Pro P. Galušku - zatím šachisté nepřispívali ŠSČR. Těch 10%, co se nevrací krajům, byl tuším nějaký paušál na výpočet ELO v mistrovských soutěžích, protože by jinak ty peníze musely chodit z krajů. Alespoň takto to J. Papay zdůvodnil a i já pro to zvednul ruku.Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009