Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Petr Galuška | 02.12.2008
Finance, příspěvky poplatky a jiné

Pročítám si diskusní příspěvky a přemýšlím jak správně a bez pochybností čtenářů vyjádřit svůj názor.
Před nějakým časem jsem poslal VV JMŠS dopis s názorem jak řešit problémy financí šachistů.
Nebyla to žádná kuchařka, ale jedna z mnoha možných cest.
Je tradicí, že se finance začnou řešit až na konferencích bez předchozího projednání (pominu li papír s mnoha čísly bez komentáře), a dochází k nepříjemným situacím a emocím.
Tato diskuse je snad první vlaštovkou s názory předem a doufám že neusne. A je docela jedno, kdo co zastává.
Je na vedení JMŠS udělat si obrázek a následně ho správně sesumírovat a podat v reálné podobě k diskusi na krajské i celostátní konferenci.
Abych nezabral hodně místa, napíšu svůj názor do bodů :
1. SAZKA se ukázala jako nejistý partner. Rozpočet se musí postavit ne reálných číslech (třeba bez SAZKY) a v případě navýšení od SAZKY :-( to bude příjemné zpestření.
2. Šachy jsou jedním z nejlevnějších sportů. Přesto budou náklady narůstat. Navýšení příspěvků se neubráníme. Ten musí být kontrolovaný, ne bezhlavý.
Abych byl konkrétní, klidně bych viděl průchodný dvojnásobek stávajících plateb (200,100,20) bez současného 50% navýšení.
3. Kdepak jsou ti pánové manageři, kteří se dovedou jen skvěle bavit na různých VIP akcích. Proč nepřitlačí na pilu a nepomůžou svazu, byť jen přímluvou či doporučením.
4. Politickou chybu vidím i ve VV ŠSČR, který jedná jen v tichu kanceláře v Praze. Nepamatuji si, že by někdo přijel na konferenci JMŠS. Nepočítám současného člena VV L.Palovského, který je náš. Že by rozpočet tak zkomíral, že není na cesťák???
To by se to diskutovalo, obhajovalo a schvalovalo.
5. Myslím, že mnozí lidé ani neví v jakém poměru se příspěvky dělí na ŠSČR a kraje. Navrhuji tyto dvě sumy zřetelně oddělit. Některé kraje mají své speciální příspěvky. JMŠS už tradičně hospodaří vyrovnaně a tak se tímto netrápí. Když ale zjistíte, že každý člen dává na ŠSČR 10Kč (pokud se nemýlím) bez 50% navýšení, tak je tato suma docela legrační. To si troufnu vysvětlit i tomu nejmenšímu vesnickému klubu že je to legrační.

Vím, že nedocílíme věhlasu a financí fotbalu a hokeje. Vím že většina našich reprezentantů nebudou za olympiádu, MS a ME placení jako profíci. Přesto je docela ponižující, když naše repre družstvo (ženy) si musí přispívat na to aby mohly jet na turnaj.
Můj názor je takový, že s chudákem se nikdo bavit nebude. A to bohužel ŠS je. Můj otec vždycky říkal : \"Do plného pytle se lepší sype\".Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009