Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis diskuzního příspěvku

Ladislav Palovský | 31.10.2008
Resumé

Dovolím si zde připsat několik vlastních názorů, které lemují tuto diskuzi. Nebyl jsem přímým účastníkem posledních kol, ale úvodní dva víkendové dny jsem byl na místě.
1. Jak jsem již psal dříve, legislativně partie prohlásit za prohranou lze. Je to přehnané a tvrdé (pokud se jedná o okamžitý trest), pokud ovšem byly již předem vyhlášeny nějaké podmínky, kteří někteří pravděpodobně nerespektovali, akceptuji rozhodutí rozhodčího! Podle všeho to vypadá, že jedna strana bude tvrdit to a ono, druhá pravý opak. Tvrzení proti tvrzení (50 na 50) - kdo je bez viny ať hodí kamenem. Chtělo by to opravdu někoho nestranného, který celou situaci viděl a mohl ji regulérně popsat, abychom se mohli dobrat pravdy. Pak je to jen boj v diskuzi jedné skupiny proti druhé.
2. Upozorňuji, že to pak samozřejmě svědčí, že organizátor není bez viny a situaci nezvládl. Nedokázal si zajistit ať už respekt nebo autoritu, sjednat si pořádek a zachovat klid v hrací místosti. Musel pak přistoupit k radikálním řešením (vstup jen pro hráče, hrozba trestu ukončení partie), které se bohužel už vyskytují všude v sousedních zemích na mládežnických přeborech. Tam už právě ta vojenská doktrína či režim je! To tady chceme taky??
3. Podjatost komise je druhý bod diskuze. Nechce se mi věřit (asi jsem stále trochu naivní a věřím v myšlenku fair-play, i když v šachu jsem už zažil a slyšel spoustu podivných historek a rozhodnutí), že komise rozhodla na základě postupových ambic svých svěřenců a dalších okolností. Tato fabulace se mi naprosto příčí, na druhou stranu objektivně jedním dechem dodávám, že pokud tomu tak bylo, tak je to samozřejmě špatně.
4. Naprosto souhlasím s níže uvedeným vyjádřením Jaroslava Kořínka. Tohle nebylo Druhé úterý, klubový rapid, ale jak zde v článku pan Hurta píše - PŘEBOR MORAVY a SLEZSKA je druhá nejvyšší soutěž mládeže jednotlivců. Já zcela chápu, že zde vstupují faktory jako puberta, party kamarádů a další, ale kdy jindy se mají mladí hráči naučit, jak se při partii chovat. A opět jedním dechem dodávám nejen oni...
5. Czech OPEN Pardubice je specifický turnaj, přes tisícovka lidí v aréně, moc dobře se tam udržet klid nedá a to samozřejmě ví moc dobře všichni účastníci. Je však na rozhodčích a organizátorech, aby v rámci možností se snažili ten relativní klid zachovat a zajistit všem podmínky pro hru. Neporovnávejte zde neporovnatelné!
6. To co tady čtu od p. Miroslava Pláta a Vojty Pláta, mě opravdu velmi mrzí, tady už se nejedná o výpady na rozhodčího, ale i na trenéry, organizátory, Frýdek-Místek. Ačkoli se snažím se všemi vycházet vstříc (bez arogance a férově), objektivně a nestranně, tohle jsou ty momenty, kdy už do diskuze nemá cenu zasahovat. Vojto, přeju Ti hodně úspěchu (jseš obrovský talent), ale níže uvedené řádky Ti jenom ubližují. Toto byl opravdu můj poslední příspěvek do této diskuze k tématu MMaS 2008.Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009