Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachový Pohár města Bučovic opět s vynikající účastí

Pravděpodobně díky zařazení tohoto tradičního jihomoravského turnaje do 4. ročníku seriálu Grand-Prix České republiky v rapid šachu se sjeli do Bučovic letos mimořádně kvalitní šachisté - desítku hráčů ověnčených mezinárodními tituly, kteří by urputně bojovali o hlavní ceny, tato soutěž za 30 let od svého založení ještě nepamatuje…

Souboj dvou pozdějších vítězů Jana Bernáška a Fery Vrány skončil v 6. kole vítězstvím bílého

Výsledky najdete zde

Hned od počátku se za prvními šachovnicemi usadili favorité - nejvýše nasazení mezinárodní mistři Jan Bernášek z Pardubic a David Kaňovský z Grygova, kteří čekají již jen na svoje poslední potvrzení (tzv. „bal“) k zisku titulu šachového velmistra. Cestu k vítězství se jim snažili překazit zvláště další nejvýše nasazení hráči – již trojnásobní vítězové Poháru z minukých ročníků - Vojtěch Plát z Třince a Jan Sosna ze Zlína.

Ale z vítězství se po devíti kolech nakonec radoval až sedmý nasazený podle startovní listiny, mistr FIDE František Vrána ze Starého Města, který tak zopakoval svůj triumf z roku 2003. Stejný zisk 7,5 bodu (z 9 možných), ale o jen jeden bodík horší pomocné hodnocení posunulo na 2. místo mezinárodního mistra Jana Bernáška a třetí cenu bral se 7 body mistr David Kaňovský.

Z domácích hráčů (z vyškovského okresu) svoji hrou nezklamali a svoji stabilní výkonnost potvrdili ziskem 5 bodů Zdeněk Kupčík z Vyškova na 19. místě, Petr Kunčar z Bučovic na 21. místě a Jaroslav Hejný z Brankovic na 23. místě.

Dva nejlepší bučovičtí šachisté Petr Kunčar a Michal Sysel

Cenu pro nejlepšího juniora zaslouženě získal Vojtěch Plát (TŽ Třinec) na 4. místě a pro nejlepšího žáka Marek Papay (SK Děčín) na 5 místě, oba s 6,5 body. Nejlepší šachistkou byla vyhlášena mezinárodní mistryně Věra Medunová (Loko Brno)  na 22. místě s 5 body a juniorkou Jitka Košutová (TJ Náměšť nad Oslavou) se 3,5 body.

Z dvaašedesáti účastníků mělo 24 šachistů svůj národní koeficient vyšší než 2000 elo bodů, proto si určitě zaslouží zveřejnění alespoň další „šestibodoví“ borci konečné tabulky: 7. IM S. Vesselovsky (Jäkl Karviná), 8. P. Kičmer (Baník Havířov), 9. P. Koutný (ŠK Zlín), 10. L. Urbanec, 11. M. Kratochvíl (Loko Brno), 12. FM I. Břečka (Mittal Ostrava), 13. V. Valenta (Sokol Šumperk), 14. Z. Janda (SK Děčín).

Trio vítězů IM David Kaňovský, viditelně spokojený FM František Vrána a IM Jan Bernášek

Z  hráčů pořádajícího klubu je třeba vyzvednout ještě i Michala Sysla na 30. místě, Víťu Sedláře na 45. místě a nejlepšího domácího žáka Petra Smísitele s 2,5 b. na 60. místě. Turnaj na svém notebooku bez jakýchkoliv problémů a protestů zvládla rozhodčí Jana Hejná s několika pomocníky.

22. ročník turnaje uspořádal pod patronací Městského úřadu Bučovice a několika sponzorů ve velkém sále  Katolického domu Klub šachistů TJ Bučovice.

V Brně 15. listopadu 2010, Jan Gorčák

přidal David Ciprys dne 16.11.2010 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009