Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Itálii proběhly dva turnusy tradičního rekreačního pobytu

Šachový klub Tetčice ve spolupráci s TJ Bučovice a ŠK Lokomotivou Brno uspořádal již podeváté letní rekreační pobyt dětí i dospělých v severoitalském městečku Caorle, vzdáleném necelých 50 km od věhlasných Benátek. 70 účastníků pobývalo ve dvou turnusech v kempu Falconera, aby odpočinek a koupání u moře doplnili také zábavou a soustředěním nad černobílými poli a šachovými figurkami.

 

Na tábor již nejezdí jen šachisté, ale i jejich příbuzní a přátelé. Šachový program je totiž nepovinný a turnaje se hrají pouze rekreačním tempem. Během týdne byly v každém turnusu odehrány turnaje v rapidšachu a v bleskovém šachu, jejichž vítězi se postupně stali:

1. turnus – seznamovací turnaj: Karel Zejda (ŠK 64 Brno)

1. turnus – hlavní turnaj: Miroslav Hurta (ŠK Lokomotiva Brno)

1. turnus – bleskový turnaj: Miroslav Hurta (ŠK Lokomotiva Brno)

2. turnus – seznamovací turnaj: Adam Dvořák (ŠK Lokomotiva Brno)

2. turnus – hlavní turnaj: Jaromír Veselý (ŠK Lokomotiva Brno)

2. turnus – bleskový turnaj: Jaromír Šulc (ŠK Kladno).

Zvláště na druhém turnusu měli dospělí co dělat, aby se ubránili před nástupem brněnských žáků (Adam Dvořák, Tadeáš Boček). Podrobné výsledky šachových turnajů najdete zde.Vždy hodinu po snídani probíhal trénink začátečníků, který vedl autor těchto řádků.
 

Ubytování v prostorných stanech rodinného typu bylo pro ty, co nehledají přepych hotelových pokojů plně postačující, kuchyně vařila jednoduše, ale chutně (rekreanti měli plnou penzi a vzhledem k přítomnosti dětí byl zajištěn celodenní pitný režim). Vzhledem k úmorným vedrům (bylo nejtepleji ze všech našich třinácti ročníků pobytu) se většina účastníků osvěžovala pobytem v moři. Večer se vyráželo do města za vynikající italskou zmrzlinou a za památkami. Zbyl čas i na utkání v plážovém volejbale, projížďky na kolech a výlet do Benátek. Velký úspěch především u dětí sklidila tradiční návštěva aquafolie – vodního parku s tobogány a dalšími vodními atrakcemi, kde se mohli všichni dosyta vyřádit.

 

O spokojenosti účastníků a dobré náladě vypovídají i fotky, které najdete v naší fotogalerii

přidal Miroslav Hurta dne 05.08.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009