Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

ME juniorů v Pardubicích on-line

Poslední dvě kola chybějí v Pardubicích juniorům a juniorkám (u nás bychom řekli spíše dorostencům a dorostenkám - jde o kategorii do 18 let) do vyhlášení nových mistrů Evropy čtyřčlenných (u chlapců) a dvoučlenných (u dívek) družstev.

Stránky Czech Openu najdete zde, výsledky ME juniorských družstev zde, sledovat on-line přenosy, přehrávat partie a současně fandit našim barvám můžete nejlépe na Novoborském serveru

Česko má letos mimořádně silný tým, který by šel vylepšit už jen spolužáky z prostějovského gymnázia Vojtěchem Plátem a Jaroslavem Burešem. Družstvo vedené IM Janem Krejčím a koučované IM Davidem Kaňovským se papírově mělo prát o medaile s Maďary, Poláky a Rumuny, leč bude z toho při nejlepším jen nepopulární bramborový post, pokud v posledních kolech porazí Chorvaty a Slováky. Pravděpodobně se rozhodlo hned v prvním utkání proti Rumunsku (1,5 : 2,5).

Svou premiérovou reprezentační partii nezvládl Jakub Tuma (na úplně prvním snímku přihlíží společně s koučem partii Honzy Krejčího), letošní bezkonkurenční druholigový rekordman (na 4. desce za Most ve 2. lize B 11/11!). Ve druhém kole jsme přehráli podle očekávání Slovinsko 3 : 1, jediným poraženým byl tentokrát Josef Kratochvíl.

Ve třetím kole přišla studená sprcha v podobě debaklu 0,5 : 3,5 od Maďarska. Na druhé straně Maďaři jsou hlavními favority - řekli byste, že oba klučíci na snímku Richard Rapport a Péter Prohászka maji titul velmistra?

Jedinou svou nulu zaznamenal v tomto mači jinak velmi dobře hrající Lukáš Kuchynka.

Poslední medailové naděje se rozplynuly v neděli v zápase s Polskem, které je stejně jako Maďarsko napěchováno borci s ratingovým průměrem 2400. Náladu si tak český výběr mohl spravit až v pondělí v souboji s Německem (3,5 : 0,5), které má slušivé národní dresy se jménem hráče na hrudi, ale v nich mladíky na úrovni I. VT, kteří samozřejmě na ostřílené mistry absolutně nestačí.

O "zasloužený bod" tak přišel Lukáš Vlasák, který měl v tomto kole volno.

Bratři Slováci postavili letos poměrně silný tým vedený Vladimírem Jackem, ale v ostré konkurenci těžko předstihnou někoho jiného než poslední Němce. Děvčata Slováci nechali překvapivě doma.

Turnaj je unikátní tím, že v něm hraje více dívčích družstev než chlapeckých. Děvčata však hrají jen na 2 šachovnicích, tak to zase takové překvapení není. Prvním nasazeným týmem jsou Češky, které hrají v nejsilnějším složení, jaké v republice máme - WIM Kristýna Havlíková a WFM Karolína Olšarová.

Bohužel hned ve 2. kole nečekaně narazila kosa na kámen s Němkami (0,5 : 1,5).

Od té doby však naše děvčata jedou, rozdrtila hezky barevně sladěné  Švédky 2 : 0

a copaté krasavice z ruské Kazaně také 2 : 0.

Mimochodem kromě Nastěnek z hlavního města jediného de-iure samostatného státu Ruské federace Tatarstánu přijely do Pardubic i Marfušky ze Salechardu ležícího přesně na severním polárním kruhu.

V pondělí české duo porazilo v klíčovém duelu Polky 1,5 : 0,5

a má tak stále šance na celkové zlato. Držme děvčatům palce!

přidal David Ciprys dne 20.07.2010 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009