Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na Durasu dobojováno, přeborníky Vyskočil, Blahynka a Zavadilová

Krajskými přeborníky pro rok 2010 byli dnes po poledni vyhlášeni v Sokolovně v Brně - Řečkovicích IM Neklan Vyskočil z Durasu Brno v kategorii mužů, Martin Blahynka z Lokomotivy Brno v kategorii juniorů a dorostenců a Karolína Zavadilová z Durasu v kategorii žen, D20 i D18.

Trojnásobná přebornice Karolína Zavadilová

Výsledky FIDE Openu najdete zde, národního Openu zde

Partie si můžete přehrát na stránkách pořádajícího Durasu Brno

Dvojnásobný přeborník Martin Blahynka

Pro nového krajského přeborníka mužů má titul spíše čestnou hodnotu - jako nositel titulu IM má vstup do polofinálových turnajů MČR volný. Krajskou finanční podporu využije nejdříve v roce 2011, pokud se natrvalo vrátí systém zavřených MČR a polofinálové kvalifikace, nebo dokonce až v roce 2012, pokud se ujme střídání zavřených a otevřených MČR (což je pro nejbližší dobu pravděpodobnější).

U přeborníků juniorských kategorií má titul hodnotu bezprostřednější - zajišťuje postup do podzimního Polofinále MČR juniorů a dorostenců, kam se nedá dostat jinak než postupem nebo nominací. Jihomoravský kraj má k dispozici 3 postupová místa v kategorii H20 (ročník narození 1991 a ml.) a 3 místa v kategorii H18 (1993 a ml.). Podle pravidel shodných s loňskem získali právo postupu Martin Blahynka, Adam Dvořák, Benedikt Hofírek a Ondřej Strnad - všichni jsou věkově ještě (s velkou rezervou) v mladší kategorii dorostenců.

Zbylá dvě místa obsadí JmŠS podle českého ratingu k 1.9.2010. Z loňska má přímý postup Milan Kratochvíl. Navíc je k dispozici i poměrně hodně divokých karet pořadatele. Kdo má o Polofinále zájem, měl by si o divokou kartu zažádat co nejdříve. Hraje se stejně jako loni v Přibyslavi od 14. do 20. listopadu 2010 (loňskou soutěž si můžete připomenout zde a zde) a všechny informace najdete na příslušné stránce ŠSČR.

Pro děvčata je turnaj v Přibyslavi přímo mistrovstvím ČR, z něhož se postupuje na ME a MS v roce 2011. Karolína Zavadilová i Nataša Richterová mají přímý postup z loňska a tak může JmŠS nominovat další dvě dívky. Kritériem bude opět Elo k 1.9.2010.

Karolína může navíc zvažovat (i když to pro ni musí být neskutečně daleko), zda si neudělá výlet v roce 2012 na (předpokládané) otevřené MČR žen.

Ale vraťme se k brněnskému turnaji. Situaci v čele turnaje jsme si popsali v minulém článku a protože k výrazným překvapením nedošlo (snad s výjimkou porážky zkušeného Jiřího Majera od vycházející hvězdičky Martina Blahynky), ani pořadí se výrazně neměnilo. Z těch, které jsme předchozích článcích neviděli na fotkách, se nejvýše vyhoupl Vladislav Sládek (12. místo). Na následujícím snímku hraje černými s Marianem Vargou, známým z loňské slavné simultánky 8 mistrů světa na curyšském nádraží (ta se nehrála někde mezi kolejemi , curyšský Hauptbahnhof je obrovský komplex nadzemních hal a podzemních obchodních galerií, nakonec i hlavní a nejdražší curyšská třída se jmenuje Bahnhofstrasse).

Prozatím jsme se vůbec nezmínili o národním B turnaji, který vyhrál rumunský host a první nasazený Zoltan Osvath.

Neuspěli tentokrát tradičně úspěšní veteráni typu nestárnoucího Jaromíra Nováka (koncem prázdnin mu bude 83 let!) 

nebo Vladimíra Kosiny.

Na druhé místo se dostal Michael Věžník (po pravici pana Kosiny) prokazující, že šachy se nezapomínají - někdy před 20 lety, kdy sedával za závodní šachovnicí naposledy, míval stejné Elo, jaké si uhrál v tomto turnaji. Třetí skončil agilní šéf klubu telesně handicapovaných SOVA Kociánka Petr Horáček, který jako jediný dokázal porazit vítěze. Jedinou slečnou ve startovním poli byla Daniela Dumková ze Zastávky,

ještě o pár let mladším (10 let mu bude až na podzim) byl nejmladší účastník brněnských turnajů - Radek Zabloudil z Vyškova.

A na závěr ještě krajští přeborníci tabulkově:

Kategorie muži

1. Vyskočil Neklan

IM

2390

Duras Brno

2. Kratochvíl Karel

 

2150

Lokomotiva Brno

3. Skácelík Petr

 

2223

Duras Brno

 

Kategorie ženy, D20, D18

1. Zavadilová Karolína

 

1756

Duras Brno

2. Richterová Nataša

 

1702

Duas Brno

 

Kategorie H20, H18

1. Blahynka Martin

 

1893

Lokomotiva Brno

2. Dvořák Adam

 

1851

Lokomotiva Brno

3. Hofírek Benedikt

 

1556N

Lokomotiva Brno

 

přidal David Ciprys dne 04.07.2010 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009